S'pore'da Kovid-19 tedavisi için Lianhua Qingwen TCM haplarının kullanımına ilişkin klinik deney sürüyor

Geleneksel Çin tıbbı (TCM) Lianhua Qingwen Jiao Nang kapsüllerinin bazı Covid-19 hastalarının tedavisinde yardımcı olup olmayacağını görmek için şu anda burada bir klinik deney yapılıyor.

Yayınlanma:
S'pore'da Kovid-19 tedavisi için Lianhua Qingwen TCM haplarının kullanımına ilişkin klinik deney sürüyor

Sağlık Bilimleri Kurumu (HSA) 20 Nisan Çarşamba günü yaptığı açıklamada, çalışmanın amacının, mevcut standart tıbbi tedaviye ek olarak verildiğinde, evde tam olarak aşılanmış yetişkinler için geçen süre üzerinde ne gibi etkileri olabileceğini değerlendirmek olduğunu söyledi. semptomlarından kurtulmak için hafif Covid-19 ile iyileşme.

Deneme ayrıca, ilacın bir kişinin negatif hızlı antijen testi (ART) sonucu elde etmesi için geçen süreyi nasıl etkileyebileceğini değerlendirmeyi de amaçlamaktadır.

Randomize, çift kör, plasebo kontrollü çalışma, Singapur Chung Hwa Tıp Kurumu tarafından başlatıldı ve 18 Ocak'ta HSA tarafından onaylandı.

Araştırmanın baş araştırmacıları, Banyan Clinic @ JW'den Dr Zuraimi Mohamed Dahlan ve Ubi Family Clinic and Surgery'den Dr Ong Sze Tat.

Dr Zuraimi Çarşamba günü The Straits Times'a, Çin'de yapılan bir araştırmanın, hapların Covid-19 hastalarının semptomlarını iyileştirmede etkili olduğunu gösterdiğini söyledi.

Ancak bunu bilimsel olarak kanıtlamak için çift kör, rastgele kontrollü bir deneme gerekiyor, bu yüzden çalışma başlatıldı.

Araştırmacıların, koronavirüs için yeni pozitif test eden 21 ila 79 yaşları arasında en az 300 hastayı işe alması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Hastaların yarısı TCM haplarını alırken diğer yarısı plasebo alacak. Her iki gruptaki hastaların yedi gün boyunca günde üç kez hap almaları gerekecektir.

Araştırmacılar her gün hastaları arayacak ve ART durumları, nabız oksimetresi ve iyilik halleri hakkında geri bildirim alacaklar.

Dr Zuraimi, araştırmacıların denemeyi altı ay içinde tamamlamayı umduklarını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Tıp Kütüphanesi tarafından yürütülen bir web sitesi olan Clinicaltrials.gov'daki denemenin açıklaması, çalışmanın araştırmacılarının TCM müdahalesinin sekiz ana Covid-19 klinik semptomunun hastalarda 1½ kat daha hızlı kaybolmasına yardımcı olabileceğini varsaydığını söylüyor. evde iyileşmekte olan hafif Covid-19 ile.

Açıklamada, "Onaylı anti-viral ilaçların (Paxlovid) orta ve şiddetli yatan hastalara sınırlı mevcudiyeti ve önceliklendirilmesi nedeniyle, TCM müdahalesinin (Lianhua Qingwen) evde iyileşme programında yerel nüfus için iyi bir adjuvan tedavi olarak doğrulanması önemlidir" dedi.

“(Araştırma), politika yapıcılara, hafif Covid-19 hastaları için klinik olarak kanıtlanmış TCM tedavisini evde iyileşme programına dahil etme ve sağlık sistemine entegre edilmeye uygun TCM pandemik tedavi protokolü hakkında bir kılavuz oluşturma konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor” dedi. .

Araştırmaya katılmak isteyenler 6749-7922 numaralı telefondan Ubi Family Clinic & Surgery veya 6899-1161 numaralı telefondan Banyan Clinic @ JW'yi arayabilir.

Çalışma için hasta almaya katılmak isteyen klinikler, 8028-0096 numaralı telefondan Singapur Chung Hwa Tıp Kurumu ile iletişime geçebilir.

Geçen Kasım ayında HSA, sosyal medyada ve Telegram sohbet gruplarında Lianhua Qingwen ürünlerinin Covid-19'u önlemek veya tedavi etmek için kullanılabileceği yönündeki iddialara karşı uyarıda bulunmuştu.

O sırada HSA şunları söyledi: "Bugüne kadar, Lianhua Qingwen ürünleri de dahil olmak üzere herhangi bir bitkisel ürünün Covid-19'u önlemek veya tedavi etmek için kullanılabileceğini gösteren randomize klinik çalışmalardan elde edilen hiçbir bilimsel kanıt yoktur."

"HSA, Covid-19'u tedavi ettiğini iddia eden herhangi bir ürünün, böyle bir ürünün Covid-19'a karşı güvenli ve etkili olduğunu kanıtlamak için kontrollü klinik çalışmalardan elde edilen bilimsel kanıtlara sahip olmasını gerektirir. Böyle bir ürün, değerlendirmek için önce HSA'ya gönderilmelidir. bilimsel kanıt ve yerel olarak temin edilmeden önce tescil edilmelidir."

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Ziyaretçilere aittir.
Keşfet