SON DAKİKA: 6,2 Şiddetinde Deprem!

SON DAKİKA: 6,2 Şiddetinde Deprem!

Gelen son dakika bilgilerine göre Yunanistan'da 6,2 şiddetinde deprem yaşandı!

Gelen son dakika bilgilerine göre Yunanistan'da 6,2 şiddetin deprem yaşandı. Deprem oldukça yoğun bir şekilde hissedilirken, bölgelere ekipler sevk edildi.

Avrupa - Akdeniz Sismoloji Merkezi tarafından paylaşılan verilere göre merkez üssü Larissa olan depremin büyüklüğü 6,9 olarak kayda geçti. Sonrasında Yunanistan'ın deprem bölümü gerçekleşen depremin 6,2 olduğunu aktararak revize etti.

Türkiye'de meydana gelen bütün depremler ise Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından paylaşılmaya devam ediyor. AFAD tarafından paylaşılan verilere göre saat 13:26'da merkez üssü Yunanistan'da 6,9 şiddetinde deprem yaşandı. Depremin yer yüzüne yakın bir noktada meydana gelmesi oldukça korkuttu. AFAD Twitter hesabından şunları ekledi; ''#DEPREM: Yunanistan'ın Larisa kenti yakınlarında saat 13.16'da 6,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz.''

 

 

Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) yaşanan bu depremin detaylarını ise resmi web adresi üzerinden kamuyuna açtı. EMSC, gerçekleşen depremin yerin 2 kilometre derinliğinde olduğunu aktardı. Sonrasında ise paylaşılan depremin büyüklüğünü 6,2 olarak revize eden EMSC, deprem derinliğini de 10 kilometre olarak düzeltti.