Ölürken itiraf etti: 5 bin bebeğin yerini değiştirdim!

Ölürken itiraf etti: 5 bin bebeğin yerini değiştirdim!

Ölüm döşeğinde olan hemşire zevk alarak bebek değiştirdiğini itiraf etti. Hemşirenin bu açıklaması ise tüm ülkeyi karıştırdı. Binlerce insan gerçek çocukları hakkında şüphe etti.

Elizabeth Bwalya Mwewa, yerel gazete Zombian Observer’a açıklamasıyla 13 yıllık hemşirelik hayatı boyunca yeni doğan birçok bebeğin yerlerini değiştirdiğini aktardı. Mwewa, başkent Lusaka’daki Üniversite Eğitim Hastanesi’nde 1983 ila 1995 yılları arasında çalıştığını söyledi. Sonrasında ise birçok bebeğin yerini değiştirdiğini itiraf etti.

‘’Binlerce Bebeğin Yerini Değiştirdim’’

Ölüm döşeğinde olan hemşire şunları söyledi, ‘’Günahlarımı Tanrı’nın ve yaptıklarımdan etkilenen, bilhassa çalıştığım dönemler içerisinde yaptığım bir şeyi itiraf etmek istiyorum. Tanrı’yı buldum ve yeniden doğumuma şahit oldum. Saklayacak hiçbir şeyim yok. UTH’nin doğum servisinde çalışırken binlerce bebeğin yerini değiştirdim.

Cani hemşire, ‘’Çocuklarınıza iyi bakın’’ dedikten sonra sözlerine şunları ekledi, ‘’Mesela, herkesin ten rengi açık fakat sizinki koyuysa, değiştirdiğim bebeklerden birisi olabilirsiniz. Birçok kadının biyolojik annesi olmadıkları çocukları emzirmesine sebep oldum. Bunları yaptığım için cehenneme gitmek istemiyorum’’ dedi.

‘’Gerçek Anneniz ve Babanız Olmayabilir’’

Hemşire, gerçekte ebeveynizin farklı birisi olacağını belirterek şunları ekledi, ‘’1983 ila 1995 yılları arasında UTH’de doğduysanız, anne ve babanız sizlerin biyolojik ebeveynleriniz olmayabilir. Zevkine bebekleri değiştirme alışkanlığı edindim’’ dedi.

Bunların yanı sıra söylenen bilgilerin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığı da iddia ediliyor. Zambiya Genel Hemşirelik Konseyi’nin açıklamasında ‘’bu isimle hastanede çalışan ebe veya hemşirenin olmadığını söyleyebiliriz’’ bilgisi paylaşıldı.