Messi’ye soruşturma açıldı!

Korona virüs önlemleri kapsamında yasak olmasına rağmen yemekli eğlence düzenleyen Messi için La Liga soruşturma başlattı. Messi, yemekli eğlenceyi kendi evinden düzenlediği ortaya çıktı.

İspanya’da 1. ve 2. Lig kulüplerin tamamını bağlı bulunduğu La Liga kurumu, Barcelona kaptanı Messi’ye evinde korona virüs yasaklarını ihlal etmesinden kaynaklı soruşturma başlattı. Tüm takıma öğle yemeği veren messi, korona virüsü umursamamasından kaynaklı sorgulanacak.

4ec40cb123830f5fc06405b2a9e2773883b8057b.webp

İspanya’da Covid-19 önlemlerinden kaynaklı olarak ev misafirlikleri maksimum 6 kişiyle oluşuyor. Daha fazlasının yasak olmasına rağmen Messi, 3 Mayıs’ta tüm takımı evine davet ederek yemek eğlencesi verdi. Barcelonalı futbolcuların eşleriyle birlikte yemeğe katılması sosyal medyada gündem oldu. Basın yer alan bu olay La Liga tarafından soruşturmaya kadar gitti.

Araştırma Yapılacak

Bunların yanı sıra Katalonya özerk hükümetinin sözcüsü olan Meritxell Budo da Kamu Sağlık Ajandasına sahip olan Messi’nin araştırılacağını belirtti. İspanya basının da oldukça yer bulan bu olay dikkat çekti.

5956543a61361f1be840d912.jpg​​​​​​​

Barcelona kulübü de olayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı, ‘’bu özel bir organizasyon kulüp ile alakalı değil’’ dedi. Yani Messi’nin yemeğiyle ilgili olarak herhangi bir sorumluluklarının olmadığını aktardı.

iztuasu7k0spe-pun2eawa.jpg​​​​​​​

Hem Müzik Hem de Eğlence

Normal bir dönem içerisinde yaşanan bu olay oldukça güzel olabiliyorken, korona virüs önlemlerinin ihmal edilmesinden kaynaklı tepki çekti. Messi’nin para cezası alma riskiyle karşı karşıya kalması medyaya da yansıdı.

Defalarca Yapılmış

İspanyol futbolunda korona virüs önlemlerinin ihlal edilmesi ilk değil. Salgından dolayı genel kapanmanın uygulandığı Sevilla’da dört futbolcu eşleriyle birlikte organize ettikleri eğlence, özür dilemeleriyle sonlanmıştı. Kulüp, futbolcuları tedbir amaçlı 15 gün boyunca antrenmanlardan uzaklaştırmıştı.