Kendi Koyduğu Kurala Uymayan Başbakana Para Cezası!

Kendi Koyduğu Kurala Uymayan Başbakana Para Cezası!

Norveç Başbakanı Erna Solberg, kendi doğum günü partisinde, kendi koyduğu koronavirüs kurallarına uymadığı için para cezasına çarptırıldı.

Norveç’te Başbakan Erna Solberg, 60’ıncı doğum gününü kutladı, ancak doğum günü partisinde koronavirüs kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 20 bin kron (2 bin 500 dolar) para cezasına çarptırıldı.

ptnkahai1k6nor16vxfkba.jpg

Güneydoğu bölge polis teşkilatından Ole Saeverud, normal şartlar altında suçun para cezası gerektirmediğini belirterek, Solberg’in başbakan olduğunu, kurallara herkesten daha çok önem göstermesi gerektiğini söyledi, yasaların herkes için eşit olduğunu ifade etti.

Solberg’in doğum günü kutlaması anketlere kötü yansıdı. Koronavirüs kurallarının ihlal edildiği koronavirüs partisinin başbakanın popülaritesini ve destek oyunu düşürdüğünü ifade edildi.

Şubat Ayında Da Yapmıştı

Başbakanın kuralları ihlal ettiği ilk hareketi bu değil. Solberg, şubat ayında bir kayak merkezinde aile toplantısına katıldığını ve koronavirüs kurallarını ihlal ettiğini kabul etmişti.

Avrupa Birliği Ticari İlişkiler şefi Phil Hogan’da 80’den fazla kişinin katıldığı bir akşam yemeği sonrasında görevinden istifa etmişi.

dwokvimdmuw-1lmlsbbcdg.jpg