104 yaşında koronayı 2 kez yendi!

104 yaşında koronayı 2 kez yendi!

Kolombiya’da korona virüsü 2 kez yenen 104 yaşında Carmen Hernandez taburcu edilirken, 21 gün boyunca kaldığı hastanedeki sağlık çalışanları tarafından alkışlarla uğurlandı.

Kolombiya’nın Tanju şehrinde Carmen Hernandez adlı 104 yaşındaki kadın korona virüsü 2’inci kez yenebilmeyi başardı. ‘’Covid – 19’u 2 kez atlatan en yaşlı Kolombiyalı’’ unvanına sahip olan yaşlı kadın, taburcu edilerek evine gönderildi. Tedavi sürecinin tamamen bittiğini belirten doktorlar, alkışlar eşliğinde mucizevi kadını uğurladı.

Dahiliye doktoru Ricardo Morera gerçekleştirdiği tedaviyle ilgili olarak, 104 yaşındaki kadın için şunları ekledi, ‘’Hernandez’in Covid-19’a 2’inci yakalanışıydı. Bundan kaynaklı olarak komplikasyonları yönetmek çok zor oldu. Bir noktada, kadının mekanik ventilasyona ihtiyacı olmayıp, yüksek akım oksijenle birlikte tedavi etmeye karar verebildik. Ve şükür ki başarılı olduk’’ dedi.

607060f879da3e18bc77b045.jpg

Haziran 2020’de korona virüse yakalanan 104 yaşındaki kadın, Mart 2021’de 2.kez korona virüse yakalanmıştı. Kolombiya’nın Tunja kentindeki San Rafael Üniersite Hastanesi’nde tedavisine başlanmasının ardından 21 gün boyunca hastanede kaldı. Hernandez, 5 Nisan’da tedavisinin sonlanmasıyla taburcu oldu.

Kanseri de Yenmişti!

 Yaşlı kadın, 70 yaşındaki kızının kendisini ziyaret etmesiyle birlikte korona virüse yakalanmıştı. Bundan kaynaklı bir süre boyunca hastanede sirayet etmişti. Hernandez’de insanları şaşırtan diğer noktalardan birisi de kanseri de atlatıyor olmasıydı. Yıllar önce yakalandığı ölümcül hastalık olan kanseri de güçlü bir şekilde atlatarak yoluna bakmıştı. Yaşlı kadın şu an tekerlekli sandalyede yaşamını devam ettiriyor.