Depresyondan Kurtulmanın 8 Yolu

Depresyondan Kurtulmanın 8 Yolu

Depresyon insanın en büyük düşmanlarından bir tanesidir. Depresyona girmek normal bir durumdur, ancak uzun zaman sürüyorsa durum kritik olabilir.

Depresyon insanın en büyük düşmanlarından bir tanesidir. Depresyona girmek normal bir durumdur, ancak uzun zaman sürüyorsa durum kritik olabilir.

Günümüzde insanlar kolay kolay depresyona girebiliyor. Bunun birçok sebebi olabilir. Sebeplerini sayarsak:

  • Sevdiği işi yapmamak
  • Sürekli eleştirilmek
  • Olaylara hep kötü tarafından bakmak
  • Yoğun stres altına girmek

Dolayısıyla insan hayatında her türlü yerinde depresyona girebilir ve depresyondan kolayca çıkabilir. Eğer depresyondan çıkmanı kolay sadece başlamanız gerekmektedir. Çünkü bir şeyi başarmanın yarsısı o şeye başlamaktır. Depresyondan rahat ve sakin şekilde çıkmanızı sağlayacak 8 etkili yol.

1)Hayvan Sahiplenin

Evcil hayvan sahiplenin. Hayvanlar tarih boyunca insanın en yakın dostu olmuştur. Kötü ve iyi günümüzde her zaman yanımızda olurlar. Yalnız kaldığınız zaman depresyon girme ihtimaliniz azalır. Hem sizi mutlu ederler hem de onlara sıcak bir yuva sunmuş olursunuz.

2)Daha Az Kafein

Çok fazla kahve ve çay tüketmek insanın uykularını kaçırır ve insanın beyin kimyası bozar. Aşırı kafein tüketimi insanı anskiyete ve depresyona sokar. Kendinizi depresyonda hissediyorsanız kafein içeren içeceklerden uzak durun. Duramıyorsanız da minimum seviyede tüketmeye çalışın.

3)Spor Yapmak

Spor yapmak insan üzerindeki gereksiz stresi ve heyecanı azaltır.21 gün süre boyunca spor yaparsanız hayatınız düzene girmeye başlayacaktır ve hayatı yaşadığınızı hissedeceksiniz. Çünkü beynin bir alışkanlık oluşturması 21 gün boyunca aynı eylemi yapmak gerekmektedir. Yaptığınız spor sayesinde yavaş yavaş mutlu olmaya ve depresyondan çıktığınızı hissedeceksiniz.

4)Yeni İnsanlarla Tanışmak

Bir insanlar tanışmak yeni bir heyecan, merak ve mutlu olmayı tetikler. Bir insanla tanıştığınızda ve sizde merak uyandıran bir insanla tanıştığınızda depresyondan anında çıktığınız fark edeceksiniz

5)Yeterince Uyumak

Düzenli uyku insanın sağlıklı kalmasını ve ruh sağlığının stabil kalmasını sağlar. Düzgün bir ruh halindeyseniz depresyondan çıkartır ve kronik negatif düşüncelerin yerine pozitif düşüncelerin yer almasına sebep olur.

6)Duygularınızı İfade Etmekten Çekinmeyin

Kendinizi diğer insanlara ifade etmekten çekinmeyin. İnsan, kendi ifade etmediği zaman duygularını içine atar ve içine attığı zamanda çıldırmaya başlar. Duygular tüketilmek için vardır. Kendinizi depresyondan kurtarmak için duygularınız rahatça ifade edeceğiniz bir hobi edinmeye çalışın.

7)Geçmişe Takılıp Kalmak

Güzel anılar oluşturmak önemlidir ama geçmişe takılıp kalmak depresyonda olduğunuzu kesin işarettir. Sadece önünüze bakın, geçmişte yaptığınız hatalarınızdan ders alın yolunuzda ilerlemeye devam edin. Sizi geçmişteki hatalarınızı insanlarla iletişimi kesin. Önünüzde boş bir yol ve merakla tanışacağınız insanlar var.

8)Gün Işığına Çıkın

Sürekli konfor alanında kalmaktan vazgeçin ve güneşin tadını çıkarmaya çalışın. Gün ışığı insana canlılık ve mutluluk verir. Böylece depresyondan rahatlıkla çıkarsanız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum