Deprem Hazırlığı!! Buraya Mutlaka Dikkat Edin!!

Deprem Hazırlığı!! Buraya Mutlaka Dikkat Edin!!

Ege Denizi’nde dün oluşan 4,3 büyüklüğündeki depremin sonrasında Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak ‘Bu yaşanan deprem kuzey Ege bölgesinde 6,3 ile 7 arasında deprem yaratmak noktasında...

 

Ahmet Ercandan’dan açıklama

Ege Denizi’nde dün oluşan 4,3 büyüklüğündeki depremin sonrasında Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak ‘Bu yaşanan deprem kuzey Ege bölgesinde  6,3 ile 7 arasında deprem yaratmak noktasında hazırlandığını bizlere gösteriyor. İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Edirne kıyı noktaları depremden etkilenir’ dedi.

1-003.jpg

Dün Ege Denizi’nde oluşan  4,3 büyüklüğündeki depremin sonrasında konuşan Deprem Bilimci Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, yapmış olduğu açıklamasında “Bu yaşanan deprem kuzey Ege bölgesinde 6,3 ile 7 arasında deprem yaratmak için hazırlandığını gösteriyor. İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Edirne kıyı noktaları depremden etkilenir” dedi.

Dün Ege Denizinde bulunmakta olan  Gökçeada açıklarında 11.07’de oluşan ve Çanakkale açıklarında en fazla hissedilen, 5 buçuk kilometre derinlik olarak hesaplanmış 4,3 büyüklüğündeki oluşan depremin sonrasında Deprem Bilimci Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, konuştu. Ercan, yapmış olduğu açıklamada “Bu yaşanan deprem kuzey Ege bölgesinde 6,3 ile 7 arasında deprem yaratmak için hazırlandığını gösteriyor. İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Edirne kıyı noktaları depremden etkilenir” dedi.

OLUŞAN DEPREMLER KENDİ İÇERİSİNDE BİR ÇİZGİSELLİK BELİRTİYOR

Son günlerde oluşmakta olan irili ufaklı depremlerin bir çizgisellik belirttiğini söyleyen Övgün Ahmet Ercan şu noktalara dikkat çekti:

“Kuzey Anadolu Kırığı olarak bilinen kırığın Yunanistan uzantısı olarak bilinen Kuzey Ege Kırığı’nda dikkat çekici bir hareketlenme bulunuyor. Bu doğal olarak Türkiye’yi de son derece ilgilendiriyor. Depremler Çanakkale ilimize yakın olan Gökçeada, bunun yanı sıra aynı zamanda Selanik’in önünde Üç Parmak Yarımadası, ve gene aynı şekilde Atina Eğriboz Adasının kuzeyinde oluşmakta olan depremler bir çizgisellik oluşturuyor. Bu yaşanan deprem kuzey Ege bölgesinde 6,3 ile 7 arasında deprem yaratmak için hazırlandığını gösteriyor. İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Edirne kıyı noktaları depremden etkilenir””

EGE VE MARMARA’DA CİDDİ BİR ŞEKİLDE HİSSEDİLİR

Kuzey Anadolu Kırığı noktasında Ege Denizi’ndeki batı uzantısı bulunduğunu da sözlerine ekleyen Ercan, “Kuzey Anadolu Kırığı, bilindiği üzere Ege Denizi’ndeki batı uzantısı olarak bilinmekte olup burada son buluyor. İhtimal olan 7 büyüklüğündeki depremden İzmir, Çanakkale, Edirne Balıkesir kıyı kesimleri etkilenir” diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.