Denize Girecekler Dikkat! 32 Kişi Hastaneye Kaldırıldı, Sahil Boşaltıldı!

Sakarya’da korkutan bir gelişme yaşandı. Sakarya’nın Karasu ilçesinde denize girenlerde bir anda kaşıntı başladığı öğrenildi. Kaşıntının birçok kişide görülmesi üzerine bir anda tüm sahil boşaltıldı ve denize girilmesi geçici bir süreliğine yasaklandı.

Sakarya’da korkutan bir gelişme yaşandı. Sakarya’nın Karasu ilçesinde denize girenlerde bir anda kaşıntı başladığı öğrenildi. Kaşıntının birçok kişide görülmesi üzerine bir anda tüm sahil boşaltıldı ve denize girilmesi geçici bir süreliğine yasaklandı. Ayrıca kaşıntı şikayetinde bulunan 32 kişinin hastaneye götürüldüğü ifade edildi.

 

Sakarya’nın Karasu ilçesinde sahilde yaşanan büyük panik gündeme bomba gibi oturdu. Karasu sahilinde denize giren kişilerin birçoğunda denizden sonra kaşıntı hissedilmeye başladı. Kaşıntıdan sonra vücutlarında kızarıklık oluşan vatandaşlar hastaneye kaldırılırken, sahil ise boşaltıldı. Geçici bir süreliğine denize girilmesi ise yasaklandı.

 

Birçok Kişide Kaşıntı Başlayınca Panik Yapıldı!

İlk etapta birkaç kişide yaşanan kaşıntı durumunun giderek yayıldığı ve çok sayıda vatandaşın kaşıntı şikayetinde bulunduğu görüldü. Bunun üzerine acil servise haber verildi ve bölgeye ambulanslar geldi. Kaşıntı şikayetinden sonra vücutların ciddi kızarmalar meydana gelen vatandaşlar hastaneye kaldırılırken; bazı vatandaşlar ambulans ile bazıları ise kendi araçlarıyla hastaneye götürüldü.

 

Karasu Devlet Hastanesi’ne götürülen vatandaşların kaşıntı şikayetleri yaşaması paniğe neden oldu. Öte yandan hastaneye giden vatandaşlar yapılan tedavi ve tetkikler sonrasında taburcu edildi. Ayrıca bir süre denize girmenin yasaklanmasından sonra bu yasak kaldırıldı ve insanların denize girmelerine izin verildi. Öte yandan denizden numune alınarak kaşıntıya sebep olan sorunun tespit edilmesi için çalışma başlatıldı.