Daha Önce Birçok Kehaneti Ne Hikmetse Tutan Bill Gates'ten Yeni Korona Virüs Kehaneti!

Daha Önce Birçok Kehaneti Ne Hikmetse Tutan Bill Gates'ten Yeni Korona Virüs Kehaneti!

“İş seyahatleri, eski ofis yaşamı artık geride kaldı” Bu sözleri söyleyen aralarında BionTech’in de olduğu covid19 aşı çalışması yapan şirketlerin hisselerine çok miktarlarda yatırım yapan Bill Gates’ten geldi. Bill Gates’in covid19 salgını sonrası iş sey

 

“İş seyahatleri, eski ofis yaşamı artık geride kaldı” Bu sözleri söyleyen aralarında BionTech’in de olduğu covid19 aşı çalışması yapan şirketlerin hisselerine çok miktarlarda yatırım yapan Bill Gates’ten geldi. Bill Gates’in covid19 salgını sonrası iş seyahatleri ve çalışma hayatına yönelik görüşleri...

ABD’li teknoloji şirketi olan ve Microsoft’un kurucusu, “İş seyahatlerinizi ve alıştığınız ofis çalışma hayatlarınızı unutun” mesajı verdi. Covid19 salgınıyla değişmek durumunda kalan iş ve çalışma hayatı, gelecek zamanda bile salgın öncesi hallerine geri dönmeyeceğini belirten Bill Gates, “Tahminim, iş seyahatlerinin yarısından ve ofisteki günlerin ise yarıdan daha fazlası ortadan kalkacak” diye açıkladı.

KONFERANSTA SORULARI CEVAPLADI

2-007.jpg

Eşi ile yönettiği ve aynı zamanda eş başkanı olduğu Bill & Melinda Gates Vakfı ile aralarında BionTech’in de olduğu covid19 aşısı çalışmasını yapan şirketlerin hisselerine büyük miktarda yatırım yapan Gates, The New York Times’ın yaptığı DealBook Konferansında soruları cevapladı.

EN KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK İSE İŞ SEYAHATLERİNDE DEDİ!

Salgının iş dünyasında yapacağı en büyük değişimin iş seyahatlerinde olacağını belirten Bill Gates’e göre covid19 nedeniyle bu yıl ofis işleri ve iş seyahatlerinde görülen köklü değişiklikler, covid19’ un etkisi azaldıktan sonra bile ortadan kalkmayacak.

Gates’in ileri sürdüğü görüşüne göre başka birinin karşısında fiziksel olarak bulunup bir şeyleri şahsen ve yüz yüze ifade etmek için seyahat etmenin önemli olduğu iş seyahatleri artık elzem bir kriter durumunda olmayacak. Geçen günlerde Bill Gates’in bu tahminini destekleyen raporlar da gündemde yerini almıştır.

BANK OF AMERICA: 2024 SONUNA KADAR KENDİNİ TOPLAMASI ZOR

Bank of America’ın ekim ayı içinde yayınladığı araştırmaya göre iş seyahatlerinin 2023 yılının sonlarına veya 2024 yılına kadar toparlanmasının zor gözüktüğünü belirttiler.

Bazı şirketler ve kurumlar için çalışanlarının uzaktan çalışabileceğini belirten Gates, evden çalışmanın sürekli hale gelebileceğini söyledi.

Karşılıklı etkinliklere karşılık olarak yapılan sanal toplantıların ve eğitimlerin en kötü yanının “yeni kişilerle tanışamama” konusunda yaşandığına dikkat çeken Bill Gates, "Toplantılardan sonra şans eseri görüşmelere izin vermek için yazılımcılar tarafından daha fazlası yapılabilir" diye açıkladı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.