Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Süleyman Soylu’yu Neden Görevden Almadığı Ortaya Çıktı!

Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker’in yayınlamaya başladığı videolarda hedef gösterdiği isimlerden biri olarak öne çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya dair dedikodu ve fikirler yazılıp çizilmeye devam ediyor.

Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker’in yayınlamaya başladığı videolarda hedef gösterdiği isimlerden biri olarak öne çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya dair dedikodu ve fikirler yazılıp çizilmeye devam ediyor. Sedat Peker’in ifşaatları olarak belirtilen iddialar sonrası hem TRT’de hem de Habertürk’te canlı yayına katılarak iddialara cevap veren Süleyman Soylu, son çıktığı Habertürk programında bazı isimleri üstü kapalı şekilde hedef göstermişti. Süleyman Soylu’nun görevden alınmamasına kızgın olan bazı AK Parti mensupları ise MHP’nin ve Devlet Bahçeli’nin Soylu’yu sahiplenmesine de kızgınlar.

 

Eylem.com’un yaptığı habere göre AKP’nin meclis grubu ise Süleyman Soylu’nun görevden alınmamasından son derece rahatsız oldukları belirtildi. Hatta meclis bahçesinde bazı AK Partili isimlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Soylu’yu neden görevden almadığı konuşulurken; AK Partili bir ismin, Erdoğan’ın Devlet Bahçeli’yi üzmemek adına Soylu’yu görevden almadığını söylediği belirtildi. Özellikle Süleyman Soylu’nun üstü kapalı şekilde Selami Altınok, Efkan Ala, Muammer Güler gibi isimleri hedef alması ise AK Parti’nin meclis grubunda son derece rahatsızlığa neden olduğu belirtildi.

AK Parti’nin meclis grubunda bulunan milletvekilleri son dönemde yaşananlara karşı tepkili oldukları dillendirilirken, Süleyman Soylu’nun görevden alınmamasının hem partiye hem de teşkilata zarar verdiği fikrinin ön plana çıktığı belirtiliyor. Yakın zamanda bu sorunun gün yüzüne çıkacağını düşünen AK Parti milletvekilleri öte yandan AK Parti Grup Başkanvekillerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile etkili bir iletişim kuramadıklarına inandıkları ifade edildi.