ÇUKUR DİZİSİNİN YAYINDAN KALKMASI AN MESELESİ..! SÜLEYMAN SOYLU “NALET DİZİ” OLARAK BAHSETMESİNDEN SONRA DİZİYE AYRICA SUÇ DUYURUSU..!

ÇUKUR DİZİSİNİN YAYINDAN KALKMASI AN MESELESİ..! SÜLEYMAN SOYLU “NALET DİZİ” OLARAK BAHSETMESİNDEN SONRA DİZİYE AYRICA SUÇ DUYURUSU..!

Emekli bir polis tarafından, Show TV'de yayımlanan 'Çukur' dizisinde, ülkemizde yaşayan gençlerin suça teşvik edildiği ve aynı zamanda Türk Polis Teşkilatı'nın aşağılanmakta olduğunu iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

 

 


Emekli bir polis tarafından, Show TV'de yayımlanan 'Çukur' dizisinde, ülkemizde yaşayan gençlerin suça teşvik edildiği ve aynı zamanda Türk Polis Teşkilatı'nın aşağılanmakta olduğunu iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

4-003.jpg
Selçuk Olcay, özel bir televizyonda yayımlanan 'Çukur' isimli dizide suça teşvik edildiği ve aynı zamanda Türk Polis Teşkilatı'nın aşağılandığını söyleyerek kanal ve yapım şirketi ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Savcılığa sunulmakta olan suç duyurusu içerisinde, 23 Ekim 2017 tarihinden bu yana yayımlanan dizinin farklı bölümlerinde bulunan suça konu sahneler belirtildi. Dilekçede, dizi ile ilgili pek çok şikayetin bulunduğu ve şikayetlerde ailelerin dizi sebebiyle korku ve endişe halinde oldukları belirtildi.


"TÜRK EMNİYET TEŞKİLATINA GÜVENSİZLİK OLUŞTURULMAKTA"

RTÜK tarafından 'Çukur' dizisine birçok kez cezalar verildiğinin anlatılmış olduğu dilekçede, " Şikayetler, deliller, basında ve sosyal medyada 'Çukur' dizisinden etkilenmiş olan gençlerin devlet organlarını ve aynı zamanda özellikle Türk Emniyet Teşkilatını küçük düşürerek toplumun gözünde güvensizlik oluşturmaktadır. Suça teşvik etmekte ve aynı zamanda uyuşturucuya özendirmektedir. Filmin tamamen hayal ürünü olsa bile gerçeklikten uzak, devlet organlarına ve aynı zamanda Türk milletinin kültürüne zarar vermekte olan nitelikte sahnelere bulunması emniyet ve asayiş olaylarının yükselmesini teşvik edici özelliktedir" şeklinde açıklama yaptı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum