Çok Sevdiğiniz Müzikler Bu Filmlere Ait Olabilir!

Çok Sevdiğiniz Müzikler Bu Filmlere Ait Olabilir!

Bazı müzikler vardır ki ruhunuza işlemektedir ve bazı filmler de aynı şekilde ruhunuza işleyebilmekte. Bazen bir müziğin hangi filme ait olduğunu bilmeden dinlemeniz de yine tüm bu denklemler içerisinde mümkündür.

 

 

Bazı müzikler vardır ki ruhunuza işlemektedir ve bazı filmler de aynı şekilde ruhunuza işleyebilmekte. Bazen bir müziğin hangi filme ait olduğunu bilmeden dinlemeniz de yine tüm bu denklemler içerisinde mümkündür. Bu denklemi biraz değiştirmek adına sizi derinden etkileyen bazı müziklerin hangi filmlere ait olduğunu açıklamak istedik. İşte o müthiş müziklerin hangi filmlere ait olduğunu öğreniyorsunuz.

 

Bir Rüya İçin Ağıt – 2000

71-b2p2qoel-sy550.jpg

Romandan sinemaya uyarlanan Bir Rüya İçin Ağıt filmi kendisinden çok müziği ile bilinmekte. Müziğini hemen hemen herkes duymuştur ve eminiz ki sizlerde duymuşsunuzdur; ancak filmi izlememiş olma ihtimaliniz biraz daha yüksektir. 2000 yılında yayınlanan ve sinemanın en iyi yapıtları arasına giren Bir Rüya İçin Ağıt, müziği ile sizi etkilemişse filmi ile daha çok etkileyecek yapıtlardan.

 

Son Mohikan – 1992

6b213adcd265b6c7657699270db52d60f7dbe99b5836fd937bf7951931dda511-ri-v-ttw.jpg

Son Mohikan’ın film müziğini duymayanları ayıplıyorlar ve eminiz ki siz de duydunuz bu müziği. Kişide coşku, heyecan ve adrenalini oldukça yüksek seviyelere getiren Son Mohikan film müziği filmi kadar etkileyicidir. Müziğine aşık olmanız ve filmini başucu yapmanız için herhangi bir engel göremiyoruz.

 

Amelie – 2001

415px-amelie-poster.jpg

2000 yılından sonra çıkan birçok film arasından sıyrılmayı başaran Amelie; bu başarıyı film konusu ve kurgusu ile filmin müziğinin desteği ile başarmıştır. Müziğinin film ile bütünleştiği nadir eserlerden olan Amelie, genç bir kadının kendini tanıma serüvenine odaklanıyor. Bu film iddia ediyoruz hem kültleriniz arasına girecek, hem de müziği playlistinizden eksik olmayacak.

 

Sonsuzluk ve Bir Gün – 1998

19087.jpg

Müziği içinizi o kadar fazla acıtıyor ki bitsin istiyorsunuz; ama bitmesin de istiyorsunuz. Muhakkak kulağınıza bir yerlerden denk düşmüş olan bu filmin dillere destan müziğini Eleni Karaindru besteledi. Müziği sizi sonsuz bir serüvene çıkarırken bu serüvenin acıklı olduğunu hissettiriyor ve filmin de müzikten eksik kalır yanı yok. Sonsuzluk ve Bir Gün birçok sinemacı için sinemanın en iyi 3 yapımından bir tanesi olarak görülmekte.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.