Çocuklarda Boy Uzatan Vitamin İlaçlar

Çocuklarda Boy Uzatan Vitamin İlaçlar

Hepimiz boyumuzun uzun olmasını isteriz ve hatta çocuklarımızın da uzun olmasını isteriz. Boy uzunluğu genetikle, sağlıklı beslenmeyle, boy uzamasına yardımcı bazı sporlarla (basketbol ve yüzme) ve sosyo ekonomik durumla alakalıdır.

Hepimiz boyumuzun uzun olmasını isteriz ve hatta çocuklarımızın da uzun olmasını isteriz. Boy uzunluğu genetikle, sağlıklı beslenmeyle, boy uzamasına yardımcı bazı sporlarla (basketbol ve yüzme) ve sosyo ekonomik durumla alakalıdır. Genetik önemli bir rol oynasa da kısa boylu ailelerin çocuklarının uzun boylu olduğunu da görebiliriz. O halde, sağlıklı beslenmeyle, spor yaparak ve bazı boy uzatan vitamin şuruplarıboy uzatan vitamin hapları ile kısa boylu olma ihtimalini düşürebiliriz. 

Boy Uzatan Vitaminler

Boy uzaması için gerekli vitaminleri doğal yoldan almamız mümkündür. Örneğin; Süt ve sütten elde edilen her şey, bazı meyve ve sebzeler, kabak çekirdeği, fındık, kırmızı et, tavuk, hindi göğsü, yumurta, kuru üzüm, kuru incir gibi. Fakat bunları düzenli olarak ve yeterli miktarda tüketmemiz mümkün olmayabilir. Bu durumda gelişimine destek olması için çocuklarda boy uzatan takviye vitamin ilaçları kullanılabilir. 

Bazı vitaminler A ve D vitamini, C vitamini, kalsiyum ve protein özellikle de proteinlerin yapı taşında bulunan aminoasitler boy uzamasını destekleyen unsurlardır. Arjinin bu aminoasitlerdendir. Arjinin kırmızı et, tavuk, hindi göğsü, balık, süt ve yumurta da yüksek oranda bulunur fakat bu ürünlerden yeterli miktarda vücudumuza alamadığımız gibi, vücudumuz arjinin amino asitini kendi başına üretemez. Dolayısıyla arjinin içeren bazı şurup ve hapları kullanarak boy uzamasını destekleyebiliriz. Arjinin ayrıca büyüme hormonunu da uyaran bir amino asittir. Arjinin miktarı kişiye göre ve kullanılma sebebine göre değişiklik gösterebilir.

Arjinin Hangi İlaçlarda Bulunur?

1. Abound * Portakal aromalı toz poşet

2. Berkofen * 50 şase

3. Amınoven * Solüsyon şeklinde 

4. PF Hıperalamıne * Çözelti şeklinde 

5. Solgar L-Arginine * Tablet şeklinde 

6. Sunlife Zenergd 10 * Tablet şeklinde

7. Impact * Şurup şeklinde 

8. Freselamin * Şurup şeklinde 

Etken maddesi arginine olan bazı vitamin şurupları ve bazı vitamin haplarını boy uzamasına takviye olarak kullanılabilir. Bilimsel araştırmalar arjininin vücuda zararından çok yararı olduğunu göstermektedir. Bazı çalışmalarda, birkaç ay, bilinen küçük yan etkilerle, güvenli bir şekilde kullanılmıştır. Gebelikte, emzirme döneminde ve herhangi bir rahatsızlığı bulunan kişilerin doktor kontrolünde kullanması önerilir. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.