Cilt Doğal Yöntemlerle Nasıl Beyazlatılır? Hangi Maskeler Kullanılır?

Hava koşulları ve sigara kullanımı gibi etkenler cildin rengini etkileyebilmektedir. Mesela aşırı sigara kullanımı gözaltı morlukları ve ciltte lekelere neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda bulunan insanlar cilt beyazlatma yollarına başvurmaktadırlar.

Hava koşulları ve sigara kullanımı gibi etkenler cildin rengini etkileyebilmektedir. Mesela aşırı sigara kullanımı gözaltı morlukları ve ciltte lekelere neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda bulunan insanlar cilt beyazlatma yollarına başvurmaktadırlar. İlaçlar istenilen derecede değişimi sizlere sunamamaktadır. Ancak maske şeklindeki doğal ve alışılmamış beyazlatıcılar cilt tonunuza bile etki etmektedir. Kimyasallara başvurmadan cildinizi beyazlatmak istiyorsanız bu önerilerimize göz atmanız yararınıza olacaktır.

 

Ciltteki Renk Eşitsizliğinin Sebepleri

 

-        Cildinizde bulunan koyu lekelerin nedenleri çoğunlukla, sigara, aşırı kahve ve içerisinde kafein bulunduran ürünlerin tüketilmesi, güneş koruyucu kullanmamak, aşırı strese girmek ve zararlı kozmetik ürünlerini kullanmak koyu lekelerine sebep olmaktadırlar. Genelde bu problemle karşı karşıya kalan insanlar beyazlatma yöntemlerini kullanmaktadır.

-        Ara ten rengine ve ya esmer ten rengine sahip insanlarda beyaz ciltlere olan hayranlıklarından dolayı beyazlatma yöntemlerine yönlenmektedirler. Bu nedenle beyazlatma alanından birçok pazar ortaya çıkmış, bu alanda çok fazla sayıda kozmetik ürün ve çeşitli ilaç türleri ortaya çıkmıştır.

 

Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri

 

-        Tam buğday unu ve domates maskesi; 2 yemek kaşığı kadar tam buğday unu ve 2 yemek kaşığı kadar domates suyunu bir kaseye koyarak karıştırın ve cildinize uygulayın. 15 dakika geçmesini bekleyin ve ardından yüzünüzü ılık bir suyla yıkayın. Haftada 1 defa olacak şekilde düzenli kullanılması halinde etkisi fark edilecektir.

-        Pirinç Unu Maskesi; 4 çay kaşığı kadar pirinç unu ve yarım çay bardağı suyu bir kaseye koyarak karıştırın. 5 dakika bekleyerek kurumasını sağlayın. Ardından ılık bir suyla maskeyi temizleyin. Haftada 2 defa kullanmanız önerilen bu maske aynı zamanda cildinizin ihtiyacını duyduğu nemi de karşılayabilmektedir.

-        Limon Suyu ve Salatalık Maskesi; 1 tatlı kaşığı kadar limon suyu ve 1 tatlı kaşığı kadar salatalık suyunu bir kaseye aktararak iyice karıştırın, yüzünüzün tamamını kaplayacak şekilde sürün. 15 dakikalık bir bekleyişin ardından ılık bir suyla yüzünüzü maskeden arındırın. Bu maskeyi de haftada 2 defa kullanmanız daha etkili olacaktır.