Çalışan Annelere Yardımcı Olan Uygulamalar Nelerdir?

Çalışan Annelere Yardımcı Olan Uygulamalar Nelerdir?

Annelerin çalışma temposu bazı sorumlulukları yerine getirme konusunda önünü kapayabiliyor. İş hayatı olunca zaman bulamama telaşı da bir nevi sarabiliyor.

Annelerin çalışma temposu bazı sorumlulukları yerine getirme konusunda önünü kapayabiliyor. İş hayatı olunca zaman bulamama telaşı da bir nevi sarabiliyor. Fakat çalışan annelere yardımcı olan uygulamalar sayesinde artık rahat bir nefes alınabilecek.

Birçok önemli uygulama vasıtasıyla işler daha kolay hale gelebileceği gibi kendilerine pratik olarak zaman da ayırabilecekler. İster yemek, ister spor ve ister sağlık olsun sunacağımız bilgiler ile iş yoğunluğu yaşayan anneler daha kolay yaşayabilecek. Öyleyse bu özel uygulamalar hangileridir? Açıklıyoruz.

Pepapp Uygulaması

Regl döngüsü takibi ve adet takvimi işlevselliği olan bu uygulama kadınlar için oldukça yardımcı oluyor. İçeriğinde doğurganlık dönemi, regl yumurtlama dönemi ve PMS gibi pek çok durum hakkında bildirimleri kullanıcıya gönderiyor. Özellikle kolay kullanışlı olması sebebiyle oldukça tercih ediliyor.

CamScanner Uygulaması

Çalışan annelere yardımcı olan uygulamalar arasında bu uygulama dikkat çeken bir diğer isimdir. Tablet, bilgisayar ve akıllı telefon üzerinden farklı türden içerikleri tarama yapması adına geliştirilmiştir. Ev idaresini yalnız gerçekleştiren annelerin mobil tarayıcı, metin ayıklama, faks ve PDF işlemlerini gerçekleştiren güzel bir uygulamadır.

Benim İçin Çalar Saat Uygulaması

Sabah saatlerinde zor uyanabilen anneler için işlerine geç gitmemeleri adın çok önemli bir uygulamadır. Kullanıcının kendi seçtiği ve sevdiği müziği alarm şeklinde ayarlayabileceği gibi güzel tasarımlar ekleyebilir. Ayrıca el feneri ve zamanlayıcı şeklinde özellikleri de yer alıyor.

Google Keep Uygulaması

Günlük hayatın kargaşasında unutulmak istenmeyen bazı önemli olayları veya ileriye dönük olanları not etmek adına Google Keep yardımcı oluyor. Renkli etiketlerle notların süslenmesinin yanı sıra ses dosyası kaydetme ve hatırlatma gibi özellikleri de sisteminde bulunduruyor.

Diyetkolik Online uygulaması

Doğumdan sonra aşırı kilosundan şikâyet edenler ya da normal şartlarda fazla kilo alanlar için çok ideal bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Çalışan anneler için destek sunacak olan bu uygulama sayesinde zayıflama ve kilo alma gibi özel diyet programları kullanılabiliyor. Üstelik besinlerin kalorileri ve çeşitli zayıflama egzersizleri de özellikleri arasında.

Bebeğim-Anne ve Bebek Takip Uygulaması

En iyi bebek takibi uygulamaları arasında en dikkat çeken isim olarak karşımıza çıkıyor. Bebek büyütme hususunda bilgiler veren bu uygulama bebeğin sağlıklı büyümesi odaklı çalışma gerçekleştiriyor. Ayrıca anne ve bebek için önemli bilgiler yer alıyor. İsteyen anneler merak ettikleri bebek ile ilgili bilgileri buradan inceleyebilirler.

Nefis Yemek Tarifleri Uygulaması

Çalışan annelere yardımcı olan uygulamalar arasında bir diğer önemli isim ise nefis yemek tarifleridir. İçeriğinde sayılamayacak kadar pratik yemek tarifleri bulunduğundan annelere çok yardımcı oluyor. İstendiği takdirde uygulama içerisinde olan herhangi bir yemeği akşam hazırlamak adına kayıt edilebilir. Eve geldikten sonra uygulama içerisinde kayıt edilen yemek tarifi açılarak pratik şekilde ne yapabilirim? Diye düşünmeden yemek yapılabilir.

Sleep Cycle-Sleep Tracker Uygulaması

Uyku düzeni takibini gerçekleştiren bu özel uygulama, anneleri en enerji ve en dinlenmiş şekilde uyanmasını sağlıyor. Uyku konusunda problem olan anneler için gayet verimlilik sunan uygulama, ücretsiz olarak tüm kullanıcılar için sunuluyor.

Cüzdan-Günlük Bütçe & Kar Uygulaması

Çalışan annelere yardımcı olan uygulamalar içerisinde elbette gelir gider kontrolünü gerçekleştiren özel bir uygulama bulunuyor. Günlük harcamaların not alınması dışında aylık olarak harcama notu da alınabiliyor. Kullanış açısından bakıldığında ise gayet kolay görünüyor.

3 Minute Mindfulness Uygulaması

Yoğun çalışma temposundan biraz olsun arınmak isteyen anneler 3 dakikalığına nefes egzersizi ve meditasyon yapabilirler. Üstelik endişe ve stres atımı konusunda yardımcı olan uygulama sayesinde daha olumlu düşünceler ortaya çıkacaktır.

Bebek Bakımım Uygulaması

İçerisinde 7 farklı türden aktivite yer alıyor. Çocukların değişik oyunlar ile vakit geçirmesi açısından yardımcı olan uygulama pek çok keyifli oyunları ile annelerin imdadına yetişiyor. Aktiviteler içerisinde köpüklü diş fırçalama, modaya uygun giyim, güzellik uykusu, bebek altı değiştirme ve daha pek çok eğlenceli konular dikkat çekiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.