Büyükşen Cinayeti Çözüldü! Katil Çocuklar Değil!

Türkiye’nin gündemini bir süredir meşgul eden Büyükşen cinayeti çözüldü. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan 25 kişiden 4’ü tutuklandı.

3 yıl sonra aydınlatılan cinayet Konya’nın Karatay ilçesinde meydana geldi. Metin-Nejla Büyükşen çiftçi evlerinde kar maskeli bir kişi tarafından silahla öldürüldü. Saldırı esnasında evde olan Fatma Büşra ise ölü taklidi yaparak kurtuldu.

25 Kişi Gözaltında Alınmıştı

Büyükşen çiftçinin doktor olan oğulları Osman Büyükşen, konuyu Müge Anlı’nın programına taşımış, jandarma bünyesinde olayı aydınlatmak için özel bir ekip kurulmuştu.

Dosya ve mahallede çalışmalar yapan özel ekip harekete geçerek aralarında Fatma Büşra Büyükşen, ağabey Uğur ve yenge Betül Büyükşen’in de yer aldığı 25 kişiyi gözaltına almıştı.

Yanlış Eve Girmişler

8 ay boyunca devam eden fiziki ve teknik takibin yanı sıra HTS kayıtları da büyük bir dikkatle incelendi. Gözaltında olan Esra Taş ve Abdullah Başdemir, cinayeti itiraf etti.

Büyükşen çiftinin evine 500 metre mesafede oturan Hüseyin K. ile Esra Taş’ın eski sevgili olduğu, Taş’ın kendisinden ayrılan Hüseyin K.’ya zarar vermek istediği ve bu durumu Abdullah Başdemir’e anlattığı belirtildi.

Başdemir’in de Hüseyin K.’ya zarar vermek için 2 kişi kiraladığı, ancak kiralanan kişilerin adresi karıştırmalarından dolayı Büyükşen çiftini öldürdüğü öne sürüldü.

Esra Taş ve Abdullah Başdemir’e Büyükşen çiftçi ile aynı mahallede ikamet eden Mustafa Okşen ve Zeki Okşen’in yardım ettiği belirlendi. Bu 4 kişi tutuklanarak mahkemeye sevk edilirken, kiralık katil olarak tutulan 2 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Osman Büyükşen Paylaşım Yaptı

Osman Büyükşen, Twitter hesabından kardeşlerinin masum olduğuna dair bir paylaşım yaptı. İşte o paylaşım: