Bu Belediye İşçilerin Maaşları %100 Artırdı!!

Bu Belediye İşçilerin Maaşları %100 Artırdı!!

Belediyelerden 4d taşeron olarak çalışmakta olan işçileri için maaş zamları ile alakalı merak edilen ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Hem sendika ayrıca da belediye çalışanları noktasında görüşmeler son hızı ile yapılıyor.

 

Resmi Olarak Yeni Aylıklar Ödenmeye Başlanacak!

 

Belediyelerden 4d taşeron olarak çalışmakta olan işçileri için maaş zamları ile alakalı merak edilen ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Hem sendika ayrıca da belediye çalışanları noktasında görüşmeler son hızı ile yapılıyor. Görüşme noktasında yeni zam oranlarının hangi aralıkta ve ne yönde olacağı tespit edilmeye devam ediyor. Bu noktada en önemli adımı ise son zamanlarda dikkat çekmeyi başaran  Çankaya belediyesi atıyor. Belediye bünyesinde bulunan tüm 4d taşeron işçiler için %100 zam yapma kararı aldı.

i.webp

Belediye bünyesinde bulunan 4d taşeron işçiler yapılan işçi düzenlemesi kapsamının haricinde kaldılar. Bu süreç noktasında ise belediyeler taşeron işçiler noktasında aylık ve sözleşme çerçevesinde kapsamı ile birlikte belediye ve sendika noktasında gerçekleşiyor. Bu süreçlerde ise yapılan  görüşmelerden en fazla dikkat çekeni ise Çankaya belediyesi bünyesinde yer alan taşeron işçiler ile ilgili geldi. Taşeronlar yaşamlarında böyle bir zam bu güne kadar görmedi...

 

Taşeronlar noktasında adeta böyle bir zam kesinlikle görülmedi ve aylıklar tam iki katına kadar çıkacak. Çankaya belediyesi bünyesinde bulunan İmar A.Ş. Ile Belde Ltd Şti içerisinde çalışma hayatına devam etmekte olan taşeronlar ile ilgili olarak toplu sözleşmeler gerçekleştirildi. Genel iş başkanı Remzi Çalışkan protokolün ardından yaptığı bir açıklama esnasında alınan kararlar ile ilgili bilgi verdi. Belediye içerisinde oluşan tereddütler noktasında ortadan kalkacağını aynı zamanda dile getirdi. Daha önce imzaların atıldığı belirtilen sözleşme  çerçevesi için teşekkürlerini iletmek gibi bir arzusu olduğunu da aktardı. Konuşma esnasında Çankaya belediyesi ile birlikte imzalanmış bulunan sözleşmelere vurgu yapmakta olan Çalışkan; çalışmaların oldukça büyük ve çaba ile devam ettiğini söyledi.

 

Zam oranları ile ilgili bilgi verdi...

 

Çankaya belediyesi başkanı olarak görev yapmakta olan Alper Taşdelen taşeron işçiler ile ilgili imzalaması yapılan sözleşme ile birlikte konuyla ilgili bir açıklamar yaparak dikkatleri çekti. 1 Kasam itibariyle çalışanların maaşlarını 2 katı kadar alacağının müjdesini burada vererek büyük bir şaşkınlık yaşanmasına neden oldu. Daha önce bu gurup için yapılan bu oranda bir zam bulunmaması kamu oyu tarafından değerlendirildi. Konu ile ilgili diğer belediyelerin ne gibi bir tavır sergileyeceği de ayrıca merak ediliyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.