Bitcoin 20.000 Dolar Öncesi Son Kritik Engele Yaklaşıyor – İşte İzlenecek Seviyeler

Bitcoin 20.000 Dolar Öncesi Son Kritik Engele Yaklaşıyor – İşte İzlenecek Seviyeler

Kriptokoin – Boğalar temel direnç kümesini arındırırsa 20.000 $ Bitcoin için kartlarda olacak. Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz haftalarda heyecan verici bir güç gösteriyordu ve bugün fiyat 2020’nin zirve seviyesi 13.666 $’a geldi.

Bu ivme, ABD dolarındaki olumsuz seyrin  bir sonucu. Birçok analist, dolar pasif kaldığı sürece, Bitcoin ve diğer güvenli liman varlıklarının olumlu yönde ilerleyeceğini düşünüyor.

Bununla beraber, Bitcoin gücü gösterdikçe, altcoinler aynı şeyi yapmakta  başarısız oluyor ve çoğu altcoin BTC’ye karşı satılıyor. Bitcoin’in üstünlük seviyesi geçtiğimiz  haftalarda yükseliyordu ve bu, piyasanın momentumunun Bitcoin’e yöneldiğini  gösteriyor.

Traderlar 13.500-14.000 $ Arasında Direnç Bekliyor

Haftalık veriler, piyasalar için bir diğer  büyük engel olarak 13.500-14.250 $ arasında belirgin bir direnç bölgesini gösteriyor

Bitcoin’in fiyatı, daha çok  yukarı doğru hareket için çok ciddi  bir engel olarak 11.600-12.000 $ engelini aştı. Bu atılım, fiyatın 13.500-14.250 $ arasındaki bir diğer  engele doğru yükselmeyi sürdürmesine  neden oldu.

Bu direnç bölgesinin ilk testi olduğu için bir kerede  bariz bir atılım beklemek pek olağan değil. Ancak doların genel pasifliği  Bitcoin’in fiyatının daha fazla  olabileceğinin sinyalini veriyor.

ABD Dolarının Zayıflığı Bitcoin Rallisine Neden Oluyor

ABD Doları Para Endeksi (DXY), 94.6 puan seviyesindeki son testinin hemenn reddedilmesinin ardından önemli bir düşüş  gösteren para birimi haline geldi.

Bu reddedilme DXY’nin daha da düşmesine neden oldu.Asıl önemli olan, reddedilme 24 Eylül’de gerçekleştiğinden beri, Bitcoin’in fiyatı artmayan başladı.

Bu ralli, Bitcoin’in fiyatını 10.500 dolardan 13.500 dolara çıkartırken  fiyatı 3.000 dolar artırdı. DXY ile Bitcoin arasındaki korelasyon Mart düşüşünden bu yana arttı ters korelasyon durumuna geldi.

Dolar yardım  için 92.50 alanını tutuyorsa, Bitcoin fiyatında da potansiyel bir tersine dönme ihtimali vardır. Bu durum, kripto piyasalarında düşüş olmayan bir düzeltme anlamına gelir.

Toplam Piyasa Değeri Hala Dirençle Karşı Karşıya

Kripto para birimlerinin toplam piyasa ederi Bitcoin’in gücünün arkasında kalıyor, çünkü BTC son günlerde  gücününü gösteren tek koin. Bu durum, altcoinlerin BTC eşleşmelerinde bir satış gördüğünü  anlatıyor  ve ayrıca Bitcoin’in şu anda altcoinlerden daha dirençli olduğunu gösteriyor.

Şu anda toplam piyasa değeri kusursuz bir direnç bölgesinde, çünkü 400-410 milyar dolar seviyesi çok ciddi bir eksen.

Bu direnç bölgesinde bir atılım, 520-530 milyar $’a devam edileceği anlamına gelir.

Buradaki bir ret, 280-300 milyar dolarlık bölgelerin tutulması gereken ciddi  bir destek bölgesi olduğu, fiyat aralığına bağlı bir hareket anlamına geliyor.

Bitcoin İçin Potansiyel Senaryo

Şu anda Bitcoin için birincil eksen, yardım için 13.000-13.200 dolarlık alanı tutup tutamayacağıdır. Bu alan destek istiyorsan, son patlama, yüksek aralığın üzerindeki sapma olarak ifade edilemez.

Bununla beraber, Bitcoin’in fiyatı 13.500 $’ın üzerinden fiyat aralığına geri dönerse, sapma 13.000 – 13.200 $ aralığındaki düşüşün yeniden test edilmesiyle incelenir.

Bu senaryo olması gerektiği gibi işliyorsa, 12.500 $ ve potansiyel olarak 12.000 $ veya 11.600 $ seviyesine doğru yeniden testler masalarda.

Açıkçası, böyle bir hareket ABD Doları Para Endeksi’nde potansiyel bir tersine dönüş ve Bitcoin’in 14.000 $’ın üzerine yükselememesiyle aynı seviyeye geliyor. Bir kez daha yeniden test aşağı yönlü değil , yukarı  yönde devam etmeden önce destek için önceki direnç seviyelerini test etmek çok daha sağlıklı olacak.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.