Bir Zam Kararı Daha Çıktı! Açıklama Yapıldı!

Motorine 22 kuruş zam yapıldı. Mayıs ayında yapılan yeni ÖTV düzenlemesi ile birlikte litre fiyatında 67 kuruş zam yapılan motorine uygulanan 22 kuruşluk zam ise pompalara yansımayacak.

Motorine 22 kuruş zam yapıldı. Mayıs ayında yapılan yeni ÖTV düzenlemesi ile birlikte litre fiyatında 67 kuruş zam yapılan motorine uygulanan 22 kuruşluk zam ise pompalara yansımayacak. Üçüncü zam olarak kayıtlara geçen bu artış EPGİS tarafından duyuruldu.

 

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) zam haberini sosyal medya hesabı üzerinden duyururken, bu geceden itibaren uygulanacak olan zammın ise pompaya yansımayacağı ifade edildi. 20 Mayıs tarihinde yapılan ÖTV düzenlemesi ile birlikte hatırlanacağı üzere benzine 55, motorine 67 ve LPG’ye ise 35 kuruşluk litre başı zam yapılmıştı.

Yapılan düzenleme sonrası ise bir zam kararı daha çıkmıştı. Buna göre zamla birlikte değişen fiyata bağlı olarak eşen mobil sistemi gereği motorine 36 kuruş daha zam yapıldı. Son olarak bugün yapılan düzenleme ile birlikte 22 kuruşluk zammın daha uygulandığı belirtilirken toplamda 58 kuruşluk  zam ortaya çıktı. 58 kuruşluk zam ise pompaya yansımayacak olup devlet tarafından karşılanan motorin ÖTV bedeli ise 1,91 TL’ye ulaştı.