Bir Terör Saldırısı Daha! Son Dakika Yaşanan Terör Saldırısında Türk Genci Yaralanan Polisi Kurtardı! İşte Tüm Detaylar...

Bir Terör Saldırısı Daha! Son Dakika Yaşanan Terör Saldırısında Türk Genci Yaralanan Polisi Kurtardı! İşte Tüm Detaylar...

Avustralya’nın başkenti olan Viyana’da meydana gelen terör saldırısında hafif yaralanan Türk genç , olay sırasında vurulmuş olan polisi arkadaşının yardımı ile ambulansa taşıdı. Ayrıntılar...

Yozgatlı Recep Tayyip Gültekin olayın yaşandığı gün yakın arkadaşı Mikail Özen ile birlikte vakit geçirmek için dışarı çıktıklarını orda bu sebeple bulunduklarını açıkladı.

Silahlı Çatışma!

Gültekin olay esnasında yaralanmış (vurulmuş) bir kadın gördüğünü , onada yardım ettiğini söyledi.Kadını güvenli bir bölgeye bıraktıktan sonra terörist ile karşı karşıya geldiğini belirten Gültekin , o anları şöyle anlattı.” "Pompalı tüfeği üstüme doğrulttu. Teröristten kaçarken tüfekten çıkan saçmalardan biri bacağıma girmiş durumda." 

Gültekin ve arkadaşı Özen ile birlikte hemen karakola gidip ifade verdiklerini ardından bölgede olayın korkusu ile şoka girmiş insanlara yardımcı olmaya çalıştıklarını anlattı.

Yaralı Polisi Türk Gençleri Taşıdı!

Olay esnasında yaralanan polis memuruna yardımını ise polisin mesai arkadaşlarının sadece izlemekle yetindiğini fark ettiğinde yaptığını aktardı. "Diğer polisler bakıyordu, onlara bağırdım yardım edin diye, bir şey yapmadılar. Mikail'e dedim ki bunu biz yapacağız. Mikail'le beraber saklana saklana polise ulaştık. Ben sırtından, arkadaşım da ayaklarından tutarak polisi ambulansa taşıdık." diye konuştu.

Polisin yaralarının daha ciddi olduğunu , çok kan kaybettiğini bu nedenle hızlıca yardım ettiğini söyledi.Kendi yaraları için hastaneye götürülme teklifini ise kendisinden daha ciddi yaralananlar olduğu için reddettiğini açıkladı. Daha sonra kendi imkanlarıyla hastaneye gittiğini bacağına isabet eden saçmanın yeri tehlikeli olduğu için alınamadığını açıkladı. KendiSini ve polisi vuran kişinin aynı olduğunu , olay esnasında Arapça bir şeyler mırıldandığını aktardı.

Terör Her Yerde Terördür!

"Orada vurulan benim polisim, yaralanan insanlar benim insanlarım, Avusturya devletine, yaralanan insanlara, bizzat yarılı polisin ailesine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Avusturya devletine başları sağ olsun diyorum. Yarın yine aynı şey olsa ben yine aynısını yapmaya hazırım. Burada Müslüman, Yahudi ya da Hıristiyan ayrımı yapılmasını istemiyorum. Bunun ne İslam’da ne Yahudilikte ne de Hristiyanlıkta yeri vardır. Terör her yerde terördür." şeklinde ifade etti.

Cumhurbaşkanımızın İsmini Verdik!

Recep Tayyip Gültekin’in babası Ahmet Gültekin oğlunun adını Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken okuduğu bir şiir nedeni ile cezaevine girdiğinde oğlunun dünyaya geldiğini bu sebeple onun adını verdiğini açıkladı.

Baba Gültekin 32 yıldır Avustralya’da ikamet ettiğini böyle bir olayla hiç karşılaşmadığını söyleyip "Terörün dini milleti yoktur." Dedi

Avusturya'nın başkenti Viyana'da dün gerçekleşen terör saldırısında, 4 sivilin hayatını kaybettiğini, saldırganlardan birinin öldürüldüğünü iletildi.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.