Binlerce kişi istedi: ne olursa olsun ineğini satmıyor!

Samsun’da hayvancılıkla uğraşan bir kişi sırtında ay – yıldız deseni bulunan ‘’Cemre’’ isimli ineği kimseye satmıyor. Desenden kaynaklı dolayı ilgi çeken ineğe farklı miktarda paralar verilse dahi sahibi satış yapmıyor.

Samsun’un Kavak ilçesi Mahmutlu Mahallesi’nde 20 yılı aşkındır hayvancılıkla uğraşan Murat Kocaman, sırtında bir ay – yıldız deseni olan ‘’Cemre’’ isimli bir ineğe sahip çıktı. 2 buçuk yaşında ve 450 kilogram ağırlığına sahip olan inek, görenleri adeta şaşkına çevirdi. Kurban Bayramının yaklaştığı bugünlerde ineğini, hiçbir şekilde kimseye satmıyor.

Yüzlerce Kişi İneği Satın Almak İstedi

İneğe özel bir bakım yaptığını belirten Murat Kocaman şunları söyledi, "Bu hayvanımız 2 yıldır bizde. Yoldan geçerken otlamadaydı. Gördüm ve beğendim. ’Değeri neyse ver’ bize bunu dedim. Fiyatı önemli değil bakacak mısın, satacak mısın dedi. 2 yıldır ben bakıyorum. Geçen yıldan günümüze kadar 100’lerce kişi istedi.

 Kimseye satmadık. Ay- yıldız simgesini taşıyan bir gururumuz. Türkiyemizin gururudur. Çok isteyen oldu ama biz adama dedik ki böyle bir hayvanın değeri 10 bin TL ise ben satmamak için 500 bin TL istedim. Adam da fiyat veremedi. Bunu çok özel besliyoruz. Çok seviyoruz" ifadelerini kullandı.