Bilgisayarda Bulunan Bilgiler Nasıl Yedeklenir?

Bilgisayarda Bulunan Bilgiler Nasıl Yedeklenir?

Bilgisayarlarımız, artık bizim her işi yapan kahramanlarımızdır adeta. Bilgisayar aracılığıyla insanlarla iletişim kurarız, banka işlemleri yaparız, fotoğraflarımız orada durur.

Bilgisayarlarımız, artık bizim her işi yapan kahramanlarımızdır adeta. Bilgisayar aracılığıyla insanlarla iletişim kurarız, banka işlemleri yaparız, fotoğraflarımız orada durur.

Görüyoruz ki bilgisayarlarda artık çok fazla bilgilerimiz, özel hayatlarımız var. Bu yüzden de onları asla kaybetmek istememekteyiz.

Bilgilerimizi kaybetmek istemedikçe bilgisayar bozulma korkumuz artar. Ya bilgisayar bozulursa içindekiler de olduğu gibi giderse? İşte bu tür sorular kafamızın içinde döner durur.

Bu tür sorunlar da aslında hayatımızın her anında karşımıza gelmektedir. Çünkü bilgisayarlarda teknolojik cihazlardır. Sık kullanımdan, kötü kullanımdan ve bazen hiçbir şey yapmasanız bile bozulabilen ürünlerdir.

Bilgisayar Yedeklemenin Önemi

Biraz önce bahsettik. Bilgisayarımız içinde tüm bilgilerimizin olması sebebi ile bozulma ihtimali bizi her zaman korkutur. Bu durumlarda gerçekten işin içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor.

Ya da bilgisayarımız bozulmasa bile içerisine virüs giriyor ve format atma gibi işlemler yapmak gerekebiliyor. Bu durumlar söz konusu olduğunda eğer bilgisayarınızdaki dosyalar başka bir yerde de yoksa gerçekten zorlanabiliyorsunuz.

Peki, bu durumda bilgilerimizi her an saklayabilmek için ne yapmalısınız?

Tabii ki yedeklemeler yapmalısınız. Bilgisayarızda fotoğraflarınızı, belgelerinizi, her türlü dosyalarınızı çok kolay bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Bilgisayardaki Bilgiler Nasıl Kolayca Yedeklenir?

Bilgisayarınızın zaten içerisinde yedekleme bölümleri mevcuttur. Bu bölümlere tıklayarak gerekli yedeklemelerinizi istediğiniz sıklıkla yapabilirsiniz.

Yedeklemeler haricinde aynı zamanda aynı yerde geri yükleme tuşlarıyla da kaybettiğiniz ya da yanlışlıkla sildiğiniz öğeleri tekrardan yükleme olanağına sahipsiniz.

Bilgisayarınızda nasıl kolayca yedekleme yapacağınızı anlatmak gerekirse:

Aşamalı bir şekilde yazarsak:

•Bilgisayarınızı açın ve menü bölgesine tıklayınız.

•Ardından Programlar ve Uygulamalar sekmesine tıklayın.

•Sonrasında Yedeklemeler/ Geri yüklemeler bölümüne tıklayın.

•En son olarak bilgisayarınızda yedeklemek istediğiniz dosyaları seçin ve yedekleme bölümüne basın.

İstediğiniz her şey anında yedeklenmiş olacaktır.

İşte bilgisayarınızda yedekleme yapmak bu kadar basit!

En son olarak bilgisayar bozulmalarından kaynaklı sıkıntı çekmek istemiyorsanız mümkün olduğunca belirli aralıklarda yedekleme yapmayı unutmayın.

Bu herhangi bir sorun olduğunda sizi kurtaracak en önemli tavsiyedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.