Berat Albayrak İstifasının Nedeni

Berat Albayrak İstifasının Nedeni

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamayla birlikte resmen görevinden istifa ettiğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ında damadı olan Berat Albayrak 8 Kasım akşam 19:00 civarı görevinde resmen istifa etti.

 

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamayla birlikte resmen görevinden istifa ettiğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ında damadı olan Berat Albayrak 8 Kasım akşam 19:00 civarı görevinde resmen istifa etti. Türkiye’nin merak ettiği noktalardan birisi de Berat Albayrak’ın neden istifa ettiği.

Hazine ve Maliye Bakanı görevini 5 yıldır yerine getiren Berat Albayrak, 8 Kasım akşamı yaptığı paylaşımla resmen görevden istifa etti. Siyaset dünyasında oldukça ses getiren bu istifa hakkında  birçok iddia bulundu. Kurların oldukça değişken olması ve sürekli olarak artış içerisinde olması ilk gerekliklerden birisi olarak görülüyor.

650x344-son-dakika-hazine-ve-maliye-bakani-berat-albayrak-turk-reasurans-as-sigorta-sektorumuzun-daima-yaninda-1604574193253.jpg

Muhalefet tarafından da bu istifanın olumlu yorumlandığını söyleyebiliriz. Birçok siyasi parti lideri istifayı yerinde buldu. Bilindiği gibi Berat Albayrak’ın ekonomiyi yönettiği son 5 yıl boyunca Euro ve Dolar rekor üzerine rekor kırmıştı. Berat Albayrak’ın istifasıyla birlikte ekonominin gidişatı şimdiden merak konusu.

 

‘’Sağlık Nedeniyle Görevimi Sonlandırma Kararı Aldım’’

Türkiye Cumhuriyeti’nin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Instagram üzerinden istifa bildirisini yayınlandı. Bu istifanın nedeni oldukça merak konusuyken, Albayrak metin içinde bunun da bilgilendirmesini yaptı.  Albayrak, istifa gerekçesine şu sözleri ekledi; ‘’Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.’’

Berat Albayrak, Instagram üzerinden paylaştığı bildiride sağlık sorunlarından kaynaklı olarak istifa ettiğini açıklıyor. Bilindiği üzere Albayrak’ın herhangi bir sağlık sorunu hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

11.png

‘’En Kritik Denilebilecek Sürelerde Görev Aldım’’

Berat Albayrak, Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; en kritik seviyelerde görev aldığına dair bilgi de dikkatlerden kaçmadı. Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yapan Albayrak ile birlikte ekonomide birçok değişiklik yaşanmıştı. Bu değişiklerden en büyüğü ise ekonominin kötüye gidişi ve kurlar üzerindeki değişiklikti. Berat Albayrak, Instagram üzerinden şu sözleri ekledi; ‘’ Türkiye tarihinde belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.’’

Berat Albayrak’ın istifa etmesiyle birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığına hangi ismin geleceği şimdiden merak konusu. Gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamalarında ve atayacağı kişide olduğunu söyleyebiliriz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum