Belçika Brugge Gezisi

Belçika Brugge Gezisi

Brugge, Belçika'nın bir şehridir. Bu yüzden önce Belçika'yı size anlatmak istiyorum. Belçika Avrupa'da yer alan bir ülkedir.

Brugge, Belçika'nın bir şehridir. Bu yüzden önce Belçika'yı size anlatmak istiyorum. Belçika Avrupa'da yer alan bir ülkedir. NATO'nun başkenti Belçika'nın bir şehri olan Brüksel'dir. Belçika'nın para birimi Euro'dur. Biraz da Belçika'nın yakın tarihinden bahsetmek gerekirse 18. yüzyılda Fransızlar tarafından işgale uğramıştır. 1831'de Hollanda'dan ayrılmış ve yeni bir rejimle yeniden doğmuştur. Belçika 1. ve 2. Dünya Savaşı'na tanıklık eden devletlerdendir. 1.Dünya Savaşı'nda Almanlar, 2.Dünya Savaşı'nda Naziler tarafından işgal edilmiştir. Son yıllarda ülke içindeki farklı ırklar arasında gerilmeler yaşanmıştır. Kuzeyde Flamanlar, Güneyde Valonlar arasında bazı sorunlar yaşanmıştır. .

Artık Brugge hakkında konuşmanın sırası geldi.

Brugge

Brugge buram buram tarih kokmasının yanı sıra şehrin kimliğini tamamlayan midye, bira, waffle ve çikolata kokularını da hissetmenizi sağlıyor. Yani bu gıdalar Brugge için kültürel yemekler kategorisine giriyor. Eğer yolunuz Brugge'a düşerse mutlaka birbirinden farklı aromalı midyelerini, içimi bir şerbet misali keyif veren biralarını hem gözü hem mide ve damak zevkini doyuran waffleları ve anlatırken bile vazgeçilmezim olan Belçika çikolatalarından yemenizi tavsiye ediyorum.

Şehir tarihini ve buna bağlı olarak mimarisini çok iyi korumuş, insanlar gerçekten tarihlerine ve kültürlerine önem veriyorlar. Mimarinin verdiği o antik hissi tadabiliyorsunuz. Kimine bu tarihi ve soğuk görünümlü binalar kasvetli gelse de bence çok karizmatikler. Ve tarihi, orta çağı hissettiriyorlar. Brugge'u tarif eden sıfatlardan biri de Belçika'nın Venedik'i. Çünkü Brugge'da da su kanalları mevcut. Şehrin göz bebeklerinden birisi de bu su kanalları.

Turizim

Brugge gerçekten çok turistik bir şehir. Buraya günü birlik gelen turist sayısı çok fazla. Zira hafta sonları şehrin ne kadar kalabalık olduğunu düşününce turizmin Brugge için değerini anlayabiliyorsunuz. Ayrıca Brugge bir liman kenti. Bunun da getirdiği bir deniz ticareti ve turizmi var.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.