Bazı Besinleri Birlikte Tüketmemelisiniz! Hangi Besinler Onlar?

Bazı Besinleri Birlikte Tüketmemelisiniz! Hangi Besinler Onlar?

Bazı besinler vardır ki tek başına oldukça faydalıdır; ancak başka faydalı bir besin ile tüketildiği taktirde ikisi size zarar verebilmektedir. Bu besinlerin neler olduğuna odaklanacağımız bu içerikte, asla birbirleri ile iyi geçinmeyen bu besinlerin

 

 

Bazı besinler vardır ki tek başına oldukça faydalıdır; ancak başka faydalı bir besin ile tüketildiği taktirde ikisi size zarar verebilmektedir. Bu besinlerin neler olduğuna odaklanacağımız bu içerikte, asla birbirleri ile iyi geçinmeyen bu besinlerin neler olduğuna bakacağız. Hazırsanız başlayalım.

 

Süt ve Yumurta

584fb855ac1fe344a8ff5a8b.jpg

Tek başına düşünüldüğünde son derece faydalı olan iki besinden olan yumurta ile sütü birlikte tüketme girişiminde bulunmadıysanız iyi ettiniz. İki besinde de protein zenginliği yaşatmaktadır. Ancak bu iki besini aynı anda tüketmeniz halinde sindirilmeleri sağlanamaz ve protein içeren bu besinler toksik atık olarak vücutta yer edinmeye başlar. Bu iki faydalı besin birbirleri ile asla tüketilmemesi gerekenlerden bir tanesi.

 

Kırmızı Et – Makarna ve Köfte – Patates

koftepatatestarifi-500x262.jpg

Sıradaki mutsuz ilişkiyi az kişi bilir aslında. Bu ilişkiyi iki başlık altında inceledik. İlk olarak makarna ve kırmız et ilişkisine baktığımızda biri nişasta ve biri protein içerikli hayvansal gıda. Bu iki besin bu orantı ile birlikte kişi de obezite sorunu yaratır. Aynı ilişkinin farklı bir versiyonu ise herkesin birbirine yakıştırdığı patates ile köfte birlikteliğinden çıkar. Köfte ile patates birlikteliğinde yine nişasta ve protein denklemi ortaya konmaktadır. Bu denklem ciddi kilo alımına neden olmakta ve en sağlıksız birlikteliklerden biridir. Herkesin lezzetli dediği patates – köfte birlikteliğine karşı çıkın; yemeyin yedirmeyin.

 

Tavuk – Yoğurt ve Ispanak – Yoğurt

Tavuk yediğiniz sofrada muhakkak ekşi şeylerden uzak durun. Ekşi gıda kategorisine giren yoğurt ile tavuğun aynı anda tüketilmesi kulunç hastalığının ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Her biri tek başına vücut için gerekli olsa bile aynı anda tüketilmeleri daha çok zarar vermektedir. Bir diğer yanlış denklem ise ıspanak ile yoğurt birlikteliğinden çıkar. Herkes birlikte çok faydalı dediği bu besinler vücuda giren demirin emilmesine sebebiyet vermekteler. Yapmayın bu hayırlı bir ilişki değil.

 

Meyveler Tek Başına Olmalı!

Son olarak birlikte tüketmemeniz gereken besinlere örnek verirsek; meyveleri diğer hiçbir besinle aynı anda tüketmemeniz gerekliliğidir. Meyveler muhakkak tek başlarına tüketilmeli ve aksi durumlar hiçbir şekilde yaşanmamalıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.