Bakan Koca’nın Açıklaması Sonrasında Herkes Aynı Soruyu Soruyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunmuş, açıklamasının bir bölümünde maske takılmasına değinmişti.

Bilim Kurulu toplantısı dün yapıldı, toplantıya BioNTech’in CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin’de katıldı. Toplantı sonrasında Türkiye’ye aşı teslimiyle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulunuldu.

Rahatlama İçin Eylül Ayı

Bakan Koca, haziran sonuyla birlikte toplumun büyük bir bölümünün aşılanmış olacağını, kendi düşüncesine göre eylül ayında aşılamanın yüzde 60’a ulaşacağını belirtti. O tarihten itibaren rahatlamanın gerçekleşeceğini ifade etti.

Maske Takmanız Gerekmiyor

Sağlık Bakanı Koca, konuşmasının devamında maske zorunluluğuyla ilgili olarak dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Bakan Koca, sokakta yalnız olan bir kişinin maske takma zorunluluğu olmadığını söyledi. Yanında, 2 metreden daha yakınında bir kişi olmadığı zamanlarda maske takılması gerekmediğini, 2 metreden daha yakında bir kişi olduğunda maske takılması gerektiğini dile getirdi.

Bundan Polisin Haberi Var Mı?

Sağlık Bakanı Koca’nın dikkat çeken açıklamaları sosyal medyada gündem oldu ve konuyla ilgili olarak birçok tweet atıldı. Birçok kişi ‘Bundan polisin haberi var mı?’ sorusunu Bakan Koca’ya yöneltti.