Bakan Koca’dan bayram açıklaması: Bu bayram diğer 3 bayramdan farklı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgın ve bayramla ilgili olarak bir mesaj yayımladı. Koca, ‘’Salgın hala son bulmamış olsa da bu bayram diğer 3 bayramdan farklı. Artık aşı var’’ açıklamasını yaptı.

Türkiye korona virüs salgınıyla mücadele etmeye devam ediyor. Fahrettin Koca, paylaştığı mesajda korona virüs gölgesinde kalan diğer 3 bayramın biraz buruk geçtiğini belirterek şunları söyledi;

"Buruk, gözümüz gelecekte üç bayram yaşadık. Salgın henüz son bulmamış olsa da bu bayram diğer 3 bayramdan farklı. Artık aşı var. Milyonlarca insan aşı olduk, henüz olmayanlar da peş peşe aşılarını yaptırmaya devam ediyor. Azalan endişeler, kavuştuğumuz özgürlük, uyduğumuz tedbirlerin ve aşının sonucudur"

Bakan Fahrettin Koca’nın Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ise şu şekilde oldu;

Bilindiği üzere geçtiğimiz 3 bayramda korona virüs salgınından kaynaklı kısıtlamalar vardı. Bu kısıtlamalar herkesi oldukça yakından etkilemişti. Ancak bu bayramda kısıtlamaların büyük bir kısmı kaldırdı. Uzmanlar kısıtlamalarınn rehavetine kapılmaması gerektiğini önlemlerden bir adım geri durulmaması gerektiğini ve aşının en hızlı şekilde olunması gerektiğinin altını çiziyor.