‘’Bağıra Bağıra Geliyorum Diyor!’’ Korona Virüs 4. Dalgası!

Korona virüs vaka sayıları son haftalarda büyük bir çıkış içerisine girdi. Artan vaka sayıları da beraberinde endişeleri getiriyor. Uzmanlar ise 4. Dalganın sonbaharı beklemeden geleceğini ifade ediyor.

1 Temmuz tarihiyle normalleşen Türkiye, tatil aylarında oldukça hareketli. Tüm otellerin rezervasyonların dolu olmasının yanı sıra tedirginliklerde gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Vaka sayıları son 24 saatte 8 bin 151’e gelirken 46 kişi hayatını kaybetti.

‘’Ağustos’ta Vaka Sayıları 20 Bin!’’

Yaşanan gelişmeler sonrasında uzmanlar 4. Dalganın sonbaharı beklemeden Ağustos aylarında yaşanabileceğine dair uyarılarda bulundu. Hürriyet Gazetesi’ne konuşan Prof. Dr. Tufan Tükek, vaka sayılarının geçtiğimiz haftaya nazaran yüzde 30 artış gösterdiğini haftaya da 10 binlere tekrardan çıkabileceğini aktardı. Maske ve mesafe kuralları, normalleşmeyle birlikte riayet edilmemesine de dikkat çekti. Tükek, 4. Dalganın sonbaharı beklemeyeceği Ağustos ayında olabileceğinin de altını çizdi.

‘’Bağıra Bağıra ‘Geliyorom’ Diyor!’’

Prof. Dr. İftihar Köksal, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ‘Korkunç’ olarak nitelendirmişti. Köksal, durumun vehametini anlatabilmek için şunları söyledi; "Korkunç" olarak nitelerken "4. dalga bağıra bağıra ‘Geliyorum’ diyor"