Artık KKB Notu Kredi Kartını İlgilendirmiyor..! Sevinç Gözyaşları Döken Vatandaşlar 100 Bin TL Limitli Kredi Kartını Aldı..!

Artık KKB Notu Kredi Kartını İlgilendirmiyor..! Sevinç Gözyaşları Döken Vatandaşlar 100 Bin TL Limitli Kredi Kartını Aldı..!

Kredi kullanamayan vatandaşlar gözünü kredi kartı almaya son zamanlarda dikmişti. Kredi alamayan vatandaşlar maalesef kredi kartı da bu güne kadar alamıyordu. Bu Durumu Aktif Bank bir son verdi.

Kredi kullanamayan vatandaşlar gözünü kredi kartı almaya son zamanlarda dikmişti. Kredi alamayan vatandaşlar maalesef kredi kartı da bu güne kadar alamıyordu. Bu Durumu Aktif Bank bir son verdi. Artık Aktifbank bünyesinde kredi notunuzun düşük olması kredi kartı almanıza engel olmayacak. Kredinizi daha önce ki zamanlarda geciktirmeniz gibi bir durum olması bundan sonra bazı bankalar tarafından sizlere engel olarak sunulmayacak. Bundan sonra kredi kartı başvurusunda daha önceki kredi kartı kullanımı dikkate alınacak böylece vatandaşlar için farklı bir umut söz konusu olacak.

Bunun yanı sıra aynı şekilde konunun tam tersi de engel olarak karşınıza çıkmayacak. Yani Kredi Kartı alamayan vatandaşlar maalesef kredi de bu güne kadar alamıyordu. Bu Duruma da Aktif Bank bir son verdi. Bundan sonra daha önceki dönemlerde kredi kartı ile ilgili bir sorun yaşamış iseniz bu durum kredi kullanımınızı etkilemeyecek.

Atılan Adım İle Vatandaş Rahatlayacak

Bilindiği üzere ülkemizde kredi ile iğli sorularından dolayı problem yaşamış olan 1 milyonu aşkın kişi bulunmaktadır. Bu mağdurların birçoğu şuan her hangi bir bankaya borcu bulunmayan vatandaşlardır. Bu sayının azaltılması çalışması yaklaşık 1 senedir devam etmektedir. Çalışmaların neticesinde sayının azaltılması için çare olarak kredi ve kredi kartı ürünlerinin değerlendirilmesinde birbirinden ayrılması fikri ortaya atılmıştır. Bundan sonra kredi kartı ile ilgili bankalarda yaşamış olduğunuz sorunlar sizlerin kredi kartı taleplerini etkilemekte kredi ile ilgili her hangi bir engel oluşturmayacaktır. Aynı şekilde bundan sonra kredi ile ilgili bankalarda yaşamış olduğunuz sorunlar sizlerin kredi kartı taleplerini etkilemekte kredi ile ilgili her hangi bir engel oluşturmayacaktır.

Aktifbank tarafından atılmış bu adımı vatandaşlar büyük bir memnuniyet ile karşılamaktadır. Böylece bankalar ile ilgili % 100 sorunu bulunan vatandaşların sayısının % 70 gibi bir rakama indirileceği tahmin edilmektedir.

Diğer Bankalarda Aynı Şekilde Hizmet Verecek

Yakın bir zaman içerisinde aynı şekilde diğer bankaların da hizmet politikalarını değiştirmeleri bekleniyor. Avrupa da bilindiği üzere kredi kartı ile kredi ürünleri birbirinden ayrı değerlendiriliyor. Ülkemizde uzun yıllardan beri bu iki hizmet aynı alanda değerlendirilmekte ve bir birine engel teşkil etmekteydi. Bu sebeple birçok kişi bu güne kadar kredi kartı bulunmamasına rağmen kredi kartı alamıyor ve kullanamıyordu.

Yapılmış olan yenilikle ilgili ilk zamanlar teminat ama gibi bir prosedür uygulanacak. Kısa süre içerisinde bu prosedüründe kalkarak direk olarak çalışmaların yapılacağı da ayrıca tahmin ediliyor. Haber finansal sorunlar yaşamakta olan esnaf ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Ayrıca sıkışık durumda olan ekonominin de böylelikle açılması da umut ediliyor. Yakın zamanda kredi kartını alan vatandaşların nasıl bir etkisinin olacağı net bir şekilde anlaşılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.