Android Rehber Yedekleme

Android Rehber Yedekleme

Android cihazlarda rehber yedekleme işleminin birçok yolu olduğu gibi bu işlemler çok da basittir.

Android cihazlarda rehber yedekleme işleminin birçok yolu olduğu gibi bu işlemler çok da basittir. SIM kartınıza kaydettiğiniz kişileri telefona aktarabilir veya telefonunuzun hafızasında kayıtlı olan kişileri SIM kartınıza aktarabilirsiniz. Kişilerinizin sadece telefon hafızasında ya da SIM kartı hafızasında olmaması hayatınızı kolaylaştıracaktır. Telefonunuzun; çalındığında, kırıldığında, bozulduğunda, telefonunuzu değiştirdiğinizde, telefonunuza format attığınızda eğer kişileriniz SIM kart hafızasında yoksa ya da telefonunuz dışında bir yere yedeklenmemiş ise kişileriniz tamamen kaybolacaktır.

Rehber SIM Karta ve Telefon Hafızasına Nasıl Yedeklenir?

Kişileri SIM kart veya telefonun hafızasına yedeklemek için: Rehberinizde bulunan tüm kişileri ya da dilediğiniz kişileri seçerek, Kişiler uygulamasından Ayarlar kısmını açıp İçe Aktar/Dışa Aktar kısmını bulun. İçe Aktar kısmından kişileri telefonun hafızasına kaydedebilirsiniz. Dışa Aktar kısmından ise SIM Karta kişileri kolayca aktarabilir/yedekleyebilirsiniz.

Micro SD Kart ve USB Kullanarak Rehber Nasıl Yedeklenir?

Başka bir yedekleme yöntemi olan Micro SD Kart ya da USB Bellek kullanarak da kişilerinizi saklayabilirsiniz. Bunun için android telefonunuza Micro SD Kart takıp veya USB Bellek bağlayıp Kişiler uygulamanızdan Ayarlar kısmından İçe Aktar-Dışa Aktar diyerek kişilerinizi yedekleyeceğiniz hedefi seçip dilerseniz rehberinizde bulunan tüm kişileri ya da belirlediğiniz kişilerinizi seçerek istediniz yere yedekleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu yedekleme yöntemlerinden size en uygun olanını veya bütün yöntemleri aynı anda kullanarak kişilerinizi yedekleyip, kişilerinizi kaybolma olasılığına karşı güvende tutabilirsiniz. Ancak android telefonların çoğunda kişiler ne kadar yere yedeklenirse Kişiler uygulamasında kişiler o kadar fazla görünmekte. Şöyle ki; diyelim tüm rehberinizi hem SIM Kartınıza hem de telefonunuzun hafızasına eklediniz. O zaman bir kişinin numarası alt alta iki tane oluyor. Ve rehberde yüz kişi varsa iki yüz kişi gibi görünüyor. Ne kadar yedekleme yaparsanız bir kişinin numarası Kişiler uygulamasında o kadar görünüyor. Bunun da elbette bir çözümü var.

Rehberde Kişiler Nasıl Birleştirilir?

Kişiler uygulamasından Ayarlar kısmına girin, Kişileri Yönet kısmını bulun ve Kişileri Birleştir deyin. Cihaz aynı numaraya ve isme sahip kişileri tespit edip birleştirecektir. Kişiler birleştiğinde kişinin ismine dokunarak nerede yedekli görebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.