Akıl almaz görüntü: çeşmeden su değil, kan aktı!

İstanbul Arnavutköy’de ormanlık alanda yapılan kaçak kurban kesiminden kaynaklı bölgede bulunan çeşmeden kan aktı. İçme suyu ihtiyacını gideren o çeşmeye karşı yurttaşlar isyan etti.

İstanbul’un tarihi köylerinden birisi olan ve Yeşilçam filmine dahi konu olan Boğazköy’de bugün, İstanbul’un çeşitli bölgelerinden gelen yurttaşlar kaçak kesim yaptı. Ormanlık alanda bulunan çeşmeden ise hiç istenmeyen görüntüler ortaya çıktı. Mahalle sakinleri içme suyunun vanasını açtığında kan aktığını gördü.

‘’Kan Aktı’’

Köyün eski sakinlerinden birisi olan Feride Özdilek yaptığı açıklamada isyan etti. Çeşmenin, her kurban bayramında bu sorunu yaşadığını belirten Özdilek, şunları söyledi;

 “Biz bu köyde yaşıyoruz ve içme suyu ihtiyacımızı yıllardır bu çeşmeden karşılıyoruz. Her kurban bayramında aynı sorunlar karşılaşıyoruz. İstanbul içerisinden gelip burada ormanlık alanda kurbanlarını kesiyorlar ama bizi düşünmüyorlar. Şu anda bizim çeşmemizden kan akıyor biz saatlerdir su içemiyoruz. Birçok eski Yeşilçam filmine konu olan bu köye sahip çıkılmasını istiyoruz” İfadelerini kullandı.