AK Partili Bülent Turan’a BBC’den Yanıt Geldi! “Haberimizin Arkasındayız”

BBC yaptığı haberle Süleyman Soylu’dan rahatsız olan 15 milletvekilinin parti yetkililerine bu rahatsızlıklarını bildirdiklerini haberini yapmıştı. Bunun üzerine konuşan AK Partili Bülent Turan ise BBC Türkçe’nin kulis bilgilerinin yanlış olduğunu ve haberin doğru olmadığını belirtti.

BBC yaptığı haberle Süleyman Soylu’dan rahatsız olan 15 milletvekilinin parti yetkililerine bu rahatsızlıklarını bildirdiklerini haberini yapmıştı. Bunun üzerine konuşan AK Partili Bülent Turan ise BBC Türkçe’nin kulis bilgilerinin yanlış olduğunu ve haberin doğru olmadığını belirtti. Turan’ın bu açıklaması sonrası ise BBC Türkçe’den yanıt gecikmedi ve “BBC Türkçe haberinin arkasındadır” dendi.

 

BBC Türkçe tarafından yapılan haber sabah saatlerinden itibaren Türkiye’de sosyal medyada gündem olurken; bu habere göre AK Partili 15 milletvekilinin parti yönetimine başvurarak Süleyman Soylu’dan rahatsız olduklarını belirttiği iddia edilmişti. Bu haber sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Partili Bülent Turan ise haberi alıntılayarak içeriğin doğru olmadığını belirtti. AK Parti’nin her zaman adaletten, hukuktan ve hakkaniyetten yana olduğunu belirten Bülent Turan; partinin suç örgütleriyle mücadele ettiğini ifade etti.

 

Bülent Turan’ın haberi yalanlaması üzerine açıklama yapan BBC Türkçe ise haberlerinin arkasında olduğunu belirterek; “BBC Türkçe, bazı milletvekillerinin Soylu’nun istifası talebini de içeren rahatsızlıklarını, toplantının bazı katılımcıları ile teyit ederek haberleştirmiştir.” Yaptığı açıklama ile toplantıya katılan kişilerden teyit aldığını belirten BBC Türkçe; haberinin ve muhabirinin arkasında olduğunu ifade etti ve bu suçlamayı kabul etmediklerini açıkladılar.