Ak Parti’den 15 Vekil Açıklaması!

İçişleri Bakanı Soylu’nun geçtiğimiz haftalarda katılmış olduğu bir televizyon programında Sedat Peker’e koruma verilmesiyle ilgili olarak kendinden önceki dönemi işaret etmesi 15 kadar Ak Parti milletvekilini rahatsız ettiği iddia edilmişti.

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, oldukça önemli açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Soylu’nun, Sedat Peker’e koruma verilmesiyle ilgili olarak kendinden önceki dönemi işaret etmesinin partide rahatsızlık yarattığı ve 15 milletvekilinin konuyla ilgili rahatsızlığını dile getirmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini görevlendirdiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Bülent Turan’ın açıklamalarında, ‘15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine illetti’ başlıklı haberlerde yer alan ‘Bülent Turan’ın konuyla ilgili görev üstlendi’, ‘kulis bilgisinin’ doğru olmadığını belirtti.

Turan, mücadeleyi devletin ilgili birimlerinin yürüteceğini, tüm iddiaların araştırılması için savcılara müracaat edildiğini ifade etti. Tüm hususların kamu vicdanını tatmin edecek şekilde herkesle paylaşılması yönünde kanaatleri olduğunu da belirtti.