Ak Parti’de Sedat Peker Depremi!

Kulislere yakınlığı ile bilinen gazeteci Fehmi Çalmuk, siyasette taşları yerinden oynatacak bir iddia ortaya attı. Çalmuk’un iddialarına göre 20’ye yakın Ak Partili vekil istifa edecek.

Fehmi Çalmuk, çok ciddi bir iddia ile gündeme geldi. Kulislere yakınlığı ile bilinen Çalmuk, Sedat Peker’in yayınlandığı videoların Ak Parti içinde depreme neden olduğunu ifade etti.

Çalmuk, Peker’in videoları ile başlayan sürecin çok ciddi bir düzeye gittiğini, öfke kontrolü bulunmayan, oğluna çatal atan birisinin ‘geç yapıştır’ ile bildiklerini söylediğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti’nin kuruluş döneminden beri rahata ermediğini, sürekli gruplaşmalar ve çatışmalar yaşandığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı’na her fırsatta destek olan eski bakanlar, belediye başkanları ve akademisyenlerin bu süreçte sus pus hale geldiğini belirten Çalmuk, bu kişilerin de Peker’den korkuyor olabileceğini dile getirdi.

Çalmuk, Ak Parti’den 10’dan yukarı 20’den aşağı kişinin istifa edeceğini iddia etti, istifa etmezlerse de video, belge, fotoğraf bulunduğunu yani görüntünün sağlam olduğunu belirtti.