Ailenizle Birlikte Eğlenceli Vakit Geçireceğiniz 2D Oyunlar

Ailenizle Birlikte Eğlenceli Vakit Geçireceğiniz 2D Oyunlar

2D oyun, uzun zamandır oyun camiasında kendisine yer bulan basit oyun türüdür. İnternet ortamında online olarak birçoğunu oynayabilirsiniz.

2D oyun, uzun zamandır oyun camiasında kendisine yer bulan basit oyun türüdür. İnternet ortamında online olarak birçoğunu oynayabilirsiniz. Oyunların hepsi birbirine benzese de kalite ve içerik bakımından hangisinin iyi olduğunu bilmeniz mümkün değil.

2D Oyunlar

Bilgisayar, mobil ve diğer oyun konsollarında ailenizle birlikte eğlenceli vakit geçireceğiniz 2D oyunları sizler için araştırdık.

Rayman Legends (PC, Switch, PS4, XBO)

Rayman, Globox ve Teensies birbirinden ilginç resimlerin yer aldığı çadırı buldukları ormanda dolaşmaya başlarlar. Resimleri yakından inceleyen oyun karakterleri, resimlerin her birinin farklı bir hikâyesi olduğunu anlarlar. Ortaçağ resmine yaklaşınca, resmin içine girildiğinde kendisini dünyada bulur. Çılgın müzikler sayesinde oyunu aynı anda 4 kişi birlikte oynayabilir. 100’den fazla harita bulunmaktadır. Gün içinde hayatta kalmak ve resimlerin hikâyelerini bulmak için macera dolu dünyada koşarak ve zıplayarak savaşmanız gerekiyor.

Donkey Kong Country Tropical Freeze (Switch)

Farklı oyun modları ve iki oyunculu desteği bulunmaktadır. Kesintisiz aksiyon dolu oyunda, adaları dolaşın veya Funky Kong olarak hikâyeleri karıştırın. İşgal birlikleri Donkey Kong adını ele geçirerek, kişisel kalelerine çevirdiler. Diddy Kong, Dixie Kong ve Cranky Kong ile birlikte olarak işgalcilerin üstesinden gelmek için savaşın.

Süper Meat Boy (PC, Switch, PS4, XBO)

Kavanoz içerisinde smokin giymiş, kötü fetustan kız arkadaşını kurtarmak için çabalayan, etten meydana gelmiş bir küptür. Etten oluşan oyun kahramanı kızı kurtarmak için duvarlardan atlayacak, daire testerelerden oluşmuş denizleri aşacak, parçalanmış mağara ve iğne havuzlarından geçecek.

Oyunun zorluk seviyeleri oldukça yüksektir. Perili hastane, tuz fabrikası, cehennem gibi haritalar mevcut. Tek oyuncu olarak 300’den fazla bölüm var. Bu bölümler size yetmiyorsa, şef dövüşü, geçit bölgeleri, gizli karakter ve birçok bölüme ulaşabilirsiniz.

Shovel Knight Treasure Trove (PC, Switch, PS4, XBO)

İçinde beş oyunu birden bulundurur. 8 bit ile yaratılmış, akılda kalan karakterler, içinde aksiyon, macera ve fantastiği bulunduran mükemmel oyundur. Oyunda kazarak, keserek ve vurarak ilerleyebilirsiniz.

Şövalye, büyücü kadın ve liderle savaşmanız gerekiyor. Veba şövalye, tayf şövalye ve kral şövalyesini yönetebilirsin. Takım halinde oynama ve tek oyuncu desteği vardır. Tam donanım, mücadele modu, vücut takas modu ve 4 oyunculu savaş modu bulunmaktadır.

Super Mario Maker 2 (Switch)

Mario severlerin beğeneceği en güzel oyunlardan biridir. Oyun içinde 100’den fazla etap bulunmaktadır. Oynama, paylaştırma ve oluşturma gibi 3 farklı modu bulunmaktadır. Tek oyunculu hikâye modu ve Princess Peach kalesini yeniden inşa edebilirsiniz. Tek başınıza ya da diğer kişilerle oynayabilirsiniz. Oyunu paylaşan diğer oyuncuların kaynağına da ulaşabilirsiniz.

Sonic Mania (PC, Switch, PS4, XBO)

Sonic, Talis ve Knuckles ile engeli manzaralardan zıplayarak geçeceğiniz macera dolu oyundur. Yarışma modunda başa baş mücadele ederken, iş birliği modunda ise arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. 2D ile birlikte HD grafikler kullanılmıştır. Her bir karakter hızlı koşma, yükseklere uçma ve engelleri aşma özelliğine sahiptir. Dr. Eggman’in robotlarıyla savaşın.

Celeste (PC, Switch, PS4, XBO)

Madaline’nin Caleste dağına yolculuk eder. Yolculuk esnasında içindeki şeytanlarla savaşman gerekiyor. 700’den fazla bölüm var. Oyunda atla, havada koş ve tırmanarak mücadele etmelisiniz. Yüzlerce engeli geç, gizli sırları aydınlat, dağın gizli bilgilerini açığa çıkar. Sürükleyici öykü içerisinde birden fazla sevimli karakterler bulunur.

N++ (PC, Switch, PS4, XBO)

Oyunda engeller etrafında dolaşarak düşmanlar kaç ve altınları topla. Seviyeleri geçerek yüksek puanlar alabilirsiniz. Tek oyuncu ve 4 oyuncu ile birlikte oynayabileceğiniz 4.340 bölüm bulunuyor.

Yooka Laylee And The Impossible Lair (PC, Switch, XBO, PS4)

Yooka ve Laylee’nin zorlu macerasını anlatan oyundur. Koşarak, zıplayarak ve yuvarlanarak karmaşık bölümleri geçin. Gök Diyarını bulduktan sonra kraliyet muhafız arıları ve Capital B çıkmaz sokağını bularak yok edin. Görev ve bulmacaları çözerek seviye atlayabilirsiniz. Daha fazla bölüme ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.