AİLE BAKANLIĞI'NDAN FAİZSİZ VE 1 YIL ÖDEMESİZ KREDİ İMKANI

AİLE BAKANLIĞI'NDAN FAİZSİZ VE 1 YIL ÖDEMESİZ KREDİ İMKANI

AİLE BAKANLIĞI'NIN YENİ KREDİ DESTEK PAKETİ HAKKINDA BİLGİ

Aile Bakanlığı farklı kredi destek paketleri ile vatandaşların ihtiyaçlarına yetişmeye devam ediyor. Birçok alanda farklı kredi imkânı sağlayan Aile Bakanlığı, sunduğu kredileri vatandaşların taleplerine göre ayarlıyor. Bazılarını da karşılıksız olarak sağladıkları ödemeler, bakanlığın farklı birimleri vasıtası ile vatandaşa ulaşıyor. Yeni kredi destek paketini faizsiz olarak vatandaşa sunarken aynı zamanda ilk 1 yıl ödeme talep etmiyor. 

 Kredinin içeriğini inceleyecek olursak eğer, 

Vatandaşların iş kurma dönemlerinde büyük destek sağlayacak olan bu kredi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü aracılılığı ile sağlanıyor. Kredi için belli şartların sağlanması gerekli. Bakanlığın sunduğu kredi imkanının esasları ise şu şekilde; 

Ödeme merkezi olarak Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının her ilçedeki şubelerinden yapılır.  

Bu vakıflar aracılığı ile vatandaşlara 15.000 TL kredi sağlanır. 

Alınan kredi sıfır faiz yani anapara olarak geri ödenir.  

Alınan krediler ilk 1 yıl ödemesiz sonrasında 4 yıla bölünerek, toplamda 5 yıl sürecek şekilde geri ödenir. 

Peki bu krediye kimler başvurabiliyor? 

Aile Bakanlığı kredi sağlamak için vatandaşlarda çeşitli koşullar arıyor. Başvuru şartlarına gelecek olursak,  

Vatandaşın yaşadığı şehirdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gidip dosya oluşturması gerekiyor. 

Vatandaşın, yapmak istenilen işle ilgili tecrübe, yeterlilik, ustalık belgesi... gibi bu işi yapabileceğine dair bir şeyler sunması gerekiyor. Daha önceden bilgi sahibi ya da tecrübe sahibi olduğunu ispatlaması, krediyi alabilme sürecinde olumlu etki sağlıyor. 

Tüm bu şartların sağlanabilmesinin de dışında, yaşanılan ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının da bu krediyi sağlayabilecek ekonomik gücünün olması gerekiyor. Vatandaşın başvuru şartlarına uygun olması halinde, İlçe Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapacağı başvuru ile kredi talebinde bulunabilir. Sonrasında başvuru şartlarının olumlu bulunması ve vakfında imkanının olması halinde, vatandaş krediden faydalanabiliyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum