A Haber Süleyman Soylu’yu Hedef Aldı! İşte O Görüntüler!

Beşiktaş dün akşam oynanan Süper Lig’in son hafta maçlarından sonra Göztepe’yi 2-1 yenerek şampiyonluğa ulaşmıştı. Beşiktaş’ın şampiyon olmasından sonra Türkiye’nin birçok yerinde siyah beyazlı taraftarlar sokaklara meydanlara inerek şampiyonluk kutlamaları yaptı.

Beşiktaş dün akşam oynanan Süper Lig’in son hafta maçlarından sonra Göztepe’yi 2-1 yenerek şampiyonluğa ulaşmıştı. Beşiktaş’ın şampiyon olmasından sonra Türkiye’nin birçok yerinde siyah beyazlı taraftarlar sokaklara meydanlara inerek şampiyonluk kutlamaları yaptı. Tam kapanma sürecinde yapılan bu kutlamalar ülkenin gündemine gelirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise öncesinde yaptığı açıklamada şampiyonluk kutlamalarının yapılmayacağını belirtmişti.

Süleyman Soylu’nun şampiyonluk kutlamaları yapılmayacak açıklamasının ardından Türkiye’nin birçok yerinden gelen kutlama görüntüleri Süleyman Soylu’yu ters köşe yaparken A Haber’in şampiyonluk kutlamalarını uzun süre canlı yayında göstermesi ise tartışmalara neden oldu. Daha önce RTÜK özellikle kalabalık alanların televizyonda gösterilmemesi için gerekli uyarıları yaparken A Haber’in canlı yayında uzun bir süre Beşiktaş taraftarlarının şampiyonluk kutlamalarını paylaşması ise Süleyman Soylu’nun hedef alındığı şeklinde yorumlandı.

Beşiktaş’ın şampiyonluğu sonrası özellikle büyükşehirlerde birçok meydan siyah beyazlı taraftarlar ile dolarken; Süleyman Soylu’nun kutlamalar yapılmayacak açıklaması akıllara geldi. Eski Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ailesinin elinde olan Turkuvaz Medya’ya bağlı A Haber’in uzun dakikalarca canlı olarak şampiyonluk kutlamalarını göstermesi ise Süleyman Soylu’ya karşı bir çıkış olduğu ve Soylu’nun hedef alındığı şeklinde yorumlar yapılmasına neden oldu. İşte A Haber’in yayınladığı o anlardan bazıları;