9 ayda 71 kilo verdi: çorbayı bile süzerek içmiş!

Edirne’de obeziteyle yoğun bir mücadele veren Gürkan Sezgin (40) kızı İlkim Deniz için daha fazla sosyalleşebilmek amacıyla tüp mide ameliyatı oldu. Sonrasında ise spor ve düzenli beslenmeyi hayatına entegre etti 9 ayda 71 kilo verdi.

Edirne’nin Keşan ilçesinde serbest muhasebeci ve mali müşavir olan Gürkan Sezgin, düzensiz beslenmesinden kaynaklı ve hareketsizlikten 165 kiloya kadar çıktı. Aşı kilolarından kaynaklı sağlık sorunları yaşayan talihsiz adam kızı İlkim ile dışarıda vakit geçirememeye başladı.

Geçen yıl Ekim ayın özel bir hastanede tüp mide ameliyatı olan adam büyük bir değişime girdi. Ameliyat sonrasında spor yaparak düzenli beslendi ve aracına binmeyi bırakarak işe bisikletle gidip geldi. Sezgin tam tamına 9 ayda 71 kilo verdi.

‘’Kızım Her Yere Ben Götürüyorum’’

Gürgan Sezgin, 5 yaşındaki kızı İlkim Deniz ile dışarıda rahat vakit geçiremediği için dert yanıyordu. 40 yaşındaki adam şunları söyledi, "Çıkış noktam, kızımla çok fazla sağlıklı vakit geçirememek oldu. Yazlıkta kızımı tramboline götürüyordum. Yazlığımızla, trambolin arasında 100 metrelik bir mesafe vardı.’’

''Gördüklerinde Beni Tanımıyorlar''

Korona virüs salgını nedeniyle uzun bir süredir görüşemediği arkadaşlarının kendisini görünce hiçbir şekilde tanıyamadığını belirten Sezgin, durumu şu şekilde anlattı:  "Ameliyattan sonra 9 aylık bir süreç geçti. Bu süreçte görüşemediğim ama tanıdığım insanlar yolda gördüklerinde beni tanımıyorlar.

Ben tanıdığım için biriyle konuşuyorum ama o beni tanıyamıyor. İnsanlar 'nerden tanıyorum' diye soruyor. Tanıdıklarında ise çok şaşırarak, mahcup hissediyorlar. Bundan bir şikayetim yok, gayet de mutluyum. O yüzden beni ilk görüşte çıkaramayanların hiç mahcup olmasına gerek yok" ifadelerini kullandı.