65 Bin Kişinin Katıldığı Anketten Kılıçdaroğlu’na Kötü Haber!

Türkiye’de erken seçime yönelik tartışmalar devam ediyor, muhalefet kesimi erken seçim yapılmasını isterken, Cumhur İttifakı seçimin zamanında yapılacağını belirtiyor, bu süreçte gerçekleştirilen anketlerden dikkat çeken sonuçlar çıkıyor.

İktidar muhalefetin erken seçim çağrılarına olumsuz tavrı vermeye devam ediyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere Cumhur İttifakı, seçimin zamanında yani 2023 yılında yapılacağını dile getiriyor.

Yeni Partilerin Etkisi

Türkiye’de son dönemde birçok parti siyasi hayatına başladı. Bir dönem Başbakanlık yapan Ahmet Davutoğlu’nun kurmuş olduğu Gelecek Partisi, Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın DEVA Partisi ve CHP’den ayrılan Muharrem İnce’nin Memleket Partisi’nin bu süreçte nasıl bir yol izleyeceği ve seçimlere ne derece etki edeceği merak ediliyor.

Bir Diğer Merak Konusu İttifaklar

Olası bir seçimde ittifakların nasıl şekilleneceği de büyük merak konusu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı’nın tek aday çıkarıp çıkarmayacağı ve bu adayın hangi isim olacağı merak edilen bir diğer önemli başlık. İYİ Parti lideri Meral Akşener, seçime tek adayla girmenin daha yararlı olacağını ifade etmişti.

Gözler Kılıçdaroğlu’na Çevrildi

Akşener’in yapmış olduğu açıklamaların ardından gözler Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olabileceğini dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi. CHP Genel Başkanının nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Millet İttifakı’nın diğer olası adayları ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu.

65 Binden Fazla Kişinin Katıldığı Anket

Siyasetin hareketli gündeminin arasında ORC Araştırma Şirketi oldukça dikkat çeken bir ankete imza attı. Twitter üzerinden gerçekleştirilen ankette, kullanıcılara ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ arasında olacak bir seçimde kime oy verecekleri soruldu. Ankete 65 bin 333 kişi katıldı.

Dikkat Çeken Sonuçlar

ORC Araştırma tarafından düzenlenen ankette Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 71.8 oy alırken, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 17.9 oy aldı.

Ankette ‘Kararsızım’ diyenlerin oranı yüzde 2.6, ‘Oy Kullanmam’ diyenlerin oranı ise yüzde 7.8 oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aldığı oy oranının yanı sıra, ‘Oy Kullanmam’ diyenlerin oranının yüksekliği oldukça dikkat çekti.