40 Yıl Boyunca Hiç Uyumadı! Uykusuzluk Ölüm Sebebi Oldu!

40 Yıl Boyunca Hiç Uyumadı! Uykusuzluk Ölüm Sebebi Oldu!

Oldukça ilginç bir hikayeye tanık olmaya hazır mısınız? Bir insanın hiç uyuyamadığını düşünün veya sizin bir iki saat yatakta uzanıp uyuyamadığınız hallerinizi hatırlayın.

 

 

Oldukça ilginç bir hikayeye tanık olmaya hazır mısınız? Bir insanın hiç uyuyamadığını düşünün veya sizin bir iki saat yatakta uzanıp uyuyamadığınız hallerinizi hatırlayın. Uyuyamamanın ne denli korkunç bir sorun olduğunu şimdi biraz daha iyi anlayabildiniz mi? Haydi gelin 1915 yılında yaşanmış gerçek bir olaya götürelim sizi.

alvincyork-horiz-medium.jpg

Bu içeriğimizin kahramanı Paul Kern adından Macar bir asker. 1915 yılı 1. Dünya Savaşı’nda kafasından kurşunla yaralanan Paul Kern bu olaydan sonra uyuyamadı. Kafasına aldığı kurşun sonucu ölmeyen Paul, hastanede ayıldıktan sonra bir daha uyuma şansı elde edemedi ve son kez 1955’te ölürken sonsuz uykuya daldı. 1. Dünya Savaşı’nda Alman bir asker tarafından başından vurularak yaralanan ve beyninin ön lobunda ciddi bir zararla karşılaşan Paul Kern’in bu tuhaf hikayesi yıllardır süre gelen bir efsane olarak görülse de yaşandığına dair kanıtlar ciddi derecede gerçek.

Dünya Savaşı’nın başlaması ile birlikte askerlik için gönüllü olan Paul Kern Macar ordusuna katıldı. Girdiği ilk bölükte başarılı bulunan ve ödüllendirilen Kern daha güçlü bir birliğe geçiş yaptı. Kahramanlık madalyası alan Paul Kern’in katıldığı birlik savaş sırasında düşürüldü. Savaş sırasında düşen birlikte yer alan Kern, o gün bir Alman askeri tarafından başından vuruldu. Başına isabet eden kurşun sebebi ile ön lobunun bir kısmını kaybeden Kern Lemberg hastanesine kaldırıldı. Bu hastanede tedavisi yapılan ve tedavi sonrası gözlerini açan Kern, bir daha asla uyuyamadı.

unnamed-001.jpg

Uyanıp iyileştikten sonra Budapeşte’ye yerleşen Paul’un tedavisini profesör Dr. Frey üstlense de Paul’un uyuyamama sorununa herhangi bir çözüm üretemedi. Budapeşte’ye yerleştikten sonra buradan bir daha ayrılmayan Paul Kern 40 yıl boyunca uykusuz bir şekilde yaşadı ve 40 yılın sonunda artık uykusuzluk onu ölüme götüren en büyük etken oldu. Budapeşte’de günlük bir emeklilik dairesinde çalışarak yaşamını sürdüren Paul 1955 yılında yaşama veda etti. Öte yandan bu olağanüstü hikayeden yola çıkan Amerikalı müzik grubu The Dimes, Paul Kern’in uykusuzluğuna bir şarkı yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.