40 yaş altına 250 bin kredi !! Yarın başvuru için yarın son gün..!

40 yaş altına 250 bin kredi !! Yarın başvuru için yarın son gün..!

Uzun zamandır verilmekte olan fakat kamuoyunda kredi ile ilgili pek bilgi bulunmayan ben önemli yatırım maksatlı kredi için son gün

Devlet tarafından çeşitli sebeplerle istihdam sağlanması ve vergi çarkının devamlı olarak dönmesi maksatlı olarak kredi verilmektedir. Vatandaşlar bu krediler ile ilgili her zaman tam olarak bilgi sahibi olamamaktadır. Hayatının fırsatı olarak değerlendirilebilir olan kredilerin son başvuru tarihi geçmesi sebebiyle vatandaşlar bu imkandan faydalanamamaktadır.

images-62.jpeg

Bu kredilerden birisi de esnaf odası tarafından 0.58 vade ile verilmekte olan esnaf destek kredisi. Kredi normal şartlarda verilen kredilerin çok daha altında faiz oranı ile verilen çok cazip imkanları bulunan bir kredi olarak biliniyor. Ayrıca bu kredi bankalar tarafından verilen 36  ay vadeden çok daha fazla olan 66 ay seçeneği ile verilmektedir.

66 ay vade 6 ay ödeme yok..!

Alınan kredinin vadesi 66 ay olacak şekilde belirlenmiştir. İlk 6 ay içerisinde her hangi bir ödeme istenmiyor. Ayrıca krediyi kullanan vatandaşlara taksitlerin bitmesi ile kullanılan miktarda belirli ödemeler de yapılmaktadır. Böylece neredeyse kredi faizsiz denilebilir seviyeye gelmiştir.

Kimlere verilmektedir?

Kredi esnaf ve sanatkarlar odasına kayıtlı olan esnaflar için hazırlanmış bir kredi. 1 milyon TL limete kadar ayrıca kullanılmaktadır. Kredinin şartları çok uygun olması sebebiyle ihtiyaç olmayan esnaflar tarafından da yoğun bir taleple değerlendirilmektedir.

Piyasada bulunmakta olan kredilerin tamamından uygun şartları bulunan kredi Halkbank üzerinden yapılan işlemler ile verilir. Her hangi bir şekilde kredi puanı kontrolü sağlanmaz. Bu sebeple esnaf ve esnaf yakınları tarafından kullanılmakta ve cazip koşullarla ödenmektedir.

Başvurular nereye yapılacak?

 

Başvurular ilk etapta esnaf ve sanatkarlar odasına yapılmaktadır. Bazı durumlarda sizlerden kefil veya ipotek talep edilmektedir. İstenilen miktarda verilmeyebilir. Belirli bir süre değerlendirme aşaması sürmektedir. Onayın gelmesi ile birlikte Halkbank üzerinden prosedür işlemleri yapılarak para kullanılmaktadır. Paranın kullanımı ile ilgili bir kısıtlama yoktur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum