29 Kasım Korona Virüs Tablosu

11 Mart tarihinden bu yana görülen korona virüs salgını hız kesmeden can almaya devam ediyor. Bugünkü verilerle birlikte korona virüs salgını bambaşka bir boyuta geçti. 29 Kasım korona virüs tablosu şimdiye kadar ki en şiddetli tablolardan.

11 Mart tarihinden bu yana görülen korona virüs salgını hız kesmeden can almaya devam ediyor. Bugünkü verilerle birlikte korona virüs salgını bambaşka bir boyuta geçti. 29 Kasım korona virüs tablosu şimdiye kadar ki en şiddetli tablolardan.

Korona virüs salgını çığırından çıktı. Milyonlarca insanın hayatını elinden alan salgın, Türkiye’de de gittikçe şiddetleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bilgiyle birlikte bugünkü korona virüs verilerini bildirdi. Gün geçtikçe büyük bir şekilde büyüyen salgın korkutmaya devam ediyor. An itibari ile Türkiye’de binlerce kişi öldü ve yüz binlerce kişi enfekte oldu. 29 Kasım korona virüs tablosu ise şu şekilde:

image-5fc3d1eab469d.png

Uzmanlar gerekli tedbirlerin ve önlemlerin alınmaması durumunda korona virüs salgının daha büyük bir şekilde bilançolar çıkaracağını belirtti. 11 Mart tarihinden bu yana Türkiye’de görülen korona virüs salgını, son günlerde rekor üzerine rekor kırıyor. 29 Kasım güncel korona virüs tablosuyla birlikte durumun ne kadar şiddetli olduğu gözler önüne serildi.

Tedbirler Arttırılmalı

Uzmanlar alınan korona virüs önlemlerinin daha şiddetli bir şekilde artması gerektiğini belirtti. Aksi takdirde geri dönüşü almayacak kayıpların verilmesi an meselesi. Yoğun bakımlarında büyük bir artışında olması gözlerde kaçmadı. Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla birlikte tedbirlerin daha arttırılması gerektiğini belirtti.

Bireysel olarak alınacak korona virüs tedbirler son derece önem taşıyor. Binlerce insanın hayatı korona virüs salgınıyla gidebilir. Bu yüzden bireysel önlemler başta olmak üzere gerekli tedbirlerinde eksiksiz olarak alınması gerektiği belirtiliyor.

Yoğun Bakımları Doluyor

29 Kasım korona virüs tablosuyla birlikte salgının gidişatında herhangi bir değişiklik olmadı. Daha da şiddetlenen salgın, can almaya devam ediyor. Yoğun bakım doluluk oranının artmasının yanı sıra ağır hasta sayısında da artış gözlemleniyor. Korona virüsten kaynaklı olarak can kayıpları ise her gün bir rekor daha kırıyor.

Uzmanlar gerekli önlemlerin alınması durumunda salgının önünün alınabileceğini bildiriyor. Yetkililerinde yaptığı açıklamalara göre korona virüs salgınındaki önlemler daha da ciddi bir şekilde arttırılacak. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, yeni tedbirlerin geleceğine dair sinyalleri vermişti. Erdoğan, halkın yeterince önlem alınmamasından kaynaklı sıkı tedbirlerin alınacağını ima etmişti. Önümüzdeki günlerde korona virüs salgını için alınacak önlemler oldukça merak ediliyor.

Maske, Mesafe ve Hijyen

Uzmanlar korona virüs salgınından korunmak için maske, mesafe ve hijyen detaylarına eksiksiz olarak riayet edilmesi gerektiğini bildiriyor. Bireyleri ve özellikle risk gruplarını bu detaylar koruyacak. Bu yüzden herkesin kişisel önlemlerini en üst düzeyde alması gerektiği bildiriliyor. Toplumda taşıyıcılarında oldukça fazla olduğu ve bunların aramızda gezen bireylerden hatta kendimiz dahi olabileceğimiz belirtiliyor. Bu yüzden aile içinde mesafeyi dahi korumak son derece önem taşıyor. Son dönemlerde yetkililer aile içi mesafenin dahi önemli olduğunu belirtmişti.