25 Aralık Korona Virüs Tablosu Şok Etti!

25 Aralık Korona Virüs Tablosu Şok Etti!

Korona virüs salgını tüm şiddetiyle devam ederken, 25 Aralık güncel korona virüs tablosu an itibari ile paylaşıldı. Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden güncel tabloyu paylaşarak, salgına ve can kaybına dikkat çekti!

 

Korona virüs salgını tüm şiddetiyle devam ederken, 25 Aralık güncel korona virüs tablosu an itibari ile paylaşıldı. Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden güncel tabloyu paylaşarak, salgına ve can kaybına dikkat çekti!

11 Mart tarihiden bu yana Türkiye’de görülen korona virüs salgını hız kesmeden can almaya devam ediyor. 20 bine yakın insanın hayatını elinden alan korona virüs salgını, şiddetini arttırarak yoluna devam ediyor. 25 Aralık korona virüs tablosunun paylaşılmasıyla birlikte salgının şiddeti gözler önüne serildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tedbirlerin ve önlemlerim en üst seviyede olmasına dair açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanlığının internet sitesi üzerinden paylaşılan korona virüs tablosu ise şu şekilde:

image-5fe6103ec3527.png

Bugünkü korona virüs tablosunun paylaşılması birlikte vakalarda büyük bir düşüşün olduğu gözler önüne seriliyor. Uzmanlar alınan önlemlerin ve halkın gerekli noktalarda tedbir almasına bağlıyor. Bilindiği üzere korona virüs salgını sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada büyük bir artış içerisinde yer alıyor. Bu yüzden yetkililer önlemlerin en üst düzeyde alınması gerektiğinin altını çiziyor. Aksi takdirde geri dönülemeyecek kayıpların olacağı bildiriliyor.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte korona virüs salgının bulaş hızının artığına dair veriler kamuyu ile paylaşıldı. Bilindiği gibi yaz aylarında insanlar daha fazla açık alanları tercih ederken, kapalı alanları havalandırıyordu. Bu sayede korona virüsün yaşam hızı büyük bir düşüş içerisine giriyordu. Fakat kış aylarının gelmesiyle birlikte insanlar daha fazla kapalı alanları tercih ediyor. Bunun yanı sıra birçok insanı kapalı alanları havalandırmıyor. Bu koşullar korona virüsün daha fazla yaşayabilmesine olanak sağlıyor. Bu yüzden önlemlerin ve tedbirlerin en üst seviyede olması oldukça önem taşıyor.

Aşılama Başlıyor!

Korona virüs salgını tüm dünyada büyük bir artış içerisindeyken aşı çalışmaları da tam gaz devam ediyor. Onlarca farklı ülkede, firmada ve üniversitede aşı çalışmaları an itibari ile devam ediyor. Bilindiği üzere potansiyel korona virüs aşıları geçtiğimiz aylar içerisinde piyasaya sürülmeye başlanmıştı. Türkiye’de Çin’den ve Almanya’dan birçok korona virüs aşısı sipariş etti. Önümüzdeki günlerde aşılama başlatılacak.

Dün itibari ile Türkiye’ye Çin’den milyonlarca doz korona virüs aşısı geldi. Uzmanlar gelen korona virüs aşısının oldukça etkili olacağına dair açıklamalarda bulundu. Keza salgının sonlanabilmesi için toplu aşılamanın gerçekleşmesi gerekiyor. Aksi şekilde salgının sonunun gelmesi pek mümkün görünmüyor. Türkiye’de ise önümüzdeki günler içerisinde aşılama başlayacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.