2021 Pandemi Destek Ödemesi 3. Faz Başvuru Sonuçları! E Devlet Pandemi Yardım Sonucu Sorgulama

2021 Pandemi Destek Ödemesi 3. Faz Başvuru Sonuçları! E Devlet Pandemi Yardım Sonucu Sorgulama

2021 yılında pandemi destek ödemesinin 3. fazı açıklanması bekleniyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açıklamasına göre pandemi destek ödemelerinde 3. faza geçilecek. Peki 2021 yılında pandemi destek sorgulama nasıl yapılır?

Ülkemizde koronavirüs sebebiyle verilen pandemi destek parası hakkında yeni gelişmeler yaşandı mı merak ediliyor. Binlerce vatandaşa verilen bu sosyal yardımlar sayesinde nakit ihtiyacı bakımından önemli bir yardım yapılmıştı. İşsiz kalan ve kepenk indiren esnaflara yönelik çeşitli pandemi paketleri hazırlanmış ve düşük faizli kredi çekme fırsatı sunulmuştu. Bankaların yapmış olduğu kampanyalar sayesinde pandemide vatandaşın zorlu koşullar karşısında maddi açıdan kendini idare etmesi sağlanmıştı. Şimdi ise pandemi destek parasının 3. fazının ne zaman yatırılacağı araştırılıyor. 

Pandemi Destek Parası 3. Faz Ne Zaman Yatırılacak?

Pandemi destek parası almak isteyenler e-devlet üzerinden gerekli başvuruyu sağlayabiliyor. Hem başvuru hem de sorgulama sağlayabileceğiniz için resmi kurumlara fiziksel müracaat etmek zorunda kalmıyorsunuz. Sorgulama ekranındaki sonuca göre eğer para size verilecekse zarf ile size teslim ediliyor. Böylelikle hem sosyal mesafe hem de koronavirüse karşı oldukça etkili bir önlem alınmış olunuyor. 

Artan vaka ve ölüm sayıları nedeniyle ülke çapında sokağa çıkma kısıtlamaları başladı. Böylelikle salgın yavaş yavaş kontrol altına alınıyor. Ancak bu süre zarfında iş bulamayan ve bir şekilde çalışamayan vatandaşlar ise geçim zorluğu çekmekte. İşte bu geçim sıkıntısını bir nebze olsun giderebilmek adına yardım muhtaç vatandaşlara pandemi destek ödemesi sağlanıyor.

Pandemi Destek Ödemesi Başvuru Şartları

Pandemi destek ödemesi başvuru şartları arasında pek çok kriter bulunuyor. Alınan maaş, sahibi olunan ev veya araba, sigorta durumu, ailede engelli birey var mı yok mu gibi pek çok kriter belirlenmiş durumda. Uygun görülen vatandaşlara 1000 TL'lik nakit pandemi desteği sağlanıyor. Ancak başvurular internetten üzerinden yapıldığı ve sorgulamaların da aynı şekilde e-devletten sağlandığı için sonuçlar paylaşılana kadar yalnızca beklemek zorundasınız. 

Daha önce 1. ve 2. fazı yatırılan pandemi yardım paralarında şimdi sıra 3. faz da. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yapmış olduğu açıklamaya göre 3. faz ödemeleri de en kısa sürede başlayacak. 2021 yılı Ocak ayında yapılması beklenen 3. faz pandemi destek ödemeleri hakkında daha detaylı bilgi için bakanlığın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı şekilde başvuruların sağlandığı e devlet üzerinden de bilgi edinebilirsiniz.

Pandemi Destek Parası Başvuru Sonucu Sorgulama 2021

Pandemi destek ödemeleri e-devlet resmi sitesi üzerinden sorgulanmaktadır. Sorgulama işlemi için e devlet şifresi ve TC kimlik numarasına ihtiyacınız var. Sonra arama kısmına pandemi destek ödemesi yazdığınızda karşınıza çıkan sayfa üzerinden gerekli başvuruyu sağlayabilirsiniz. TC kimliğinizin son rakamına göre başvurabileceğiniz ve sonuç sorgulama yapabileceğiniz günü öğrenebilirsiniz.