20 Kasım Korona Virüs Tablosu

20 Kasım Korona Virüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 20 Kasım korona virüs tablosunu paylaştı. Sağlık Bakanı sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı paylaşımla birlikte güncel korona virüs tabloyu paylaştı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 20 Kasım korona virüs tablosunu paylaştı. Sağlık Bakanı sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı paylaşımla birlikte güncel korona virüs tabloyu paylaştı.

11 Mart tarihinden bu yana görülen korona virüs salgını hız kesmeden insanların canını almaya devam ediyor. Şu ana kadar dünyada onlarca milyon insanı enfekte eden ve yüz binlerce insanı öldüren virüs Türkiye’de de gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Gerekli tedbirlerin Türkiye’de de yavaş, yavaş aldığı bu dönemlerde en üst düzeyde tedbirlerin alınması gerektiğini belirtiyor. Keza bu önlemlerin alınmaması durumunda vefat sayısı gün geçtikçe artmaya devam edecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla bugünkü korona virüs tablosunu paylaştı. Güncel korona virüs tablosuna baktığımızda bugünkü veriler bu şekilde:

image-5fb7ec29a0275.png

Görüldüğü üzere korona virüs salgını gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Önüne gelen her bireyi hızlı bir şekilde enfekte eden hastalıktan korunmak oldukça önemli.

Bulaş Hızı Arttı

Korona virüs salgınıyla birlikte bulaş hızının oldukça arttığı belirtiyor. Yaz aylarında biraz daha rahat bir sürecin geçirilmesi birçok kişiyi oldukça korunmuştu. Bilindiği üzere korona virüsten korunmak için maske, mesafe ve hijyenin oldukça güçlü bir şekilde korunması gerekiyor. Yaz aylarında bireylerin açık alanları tercih etmesi, kapalı alanlardan uzak kalması ve kapalı alanların sürekli olarak havalandırılmasından kaynaklı bulaş hızı oldukça düşüktü. Fakat kış aylarının gelmesiyle birlikte insanlar kapalı alanları daha fazla tercih etmeye başladı haliyle bu durum korona virüsün hızlı bir şekilde büyümesine sebep oldu.

Korona virüs önümüzdeki kış boyunca hızlı bsingapurlu-bilim-insanlarindan-korkutan-koronavirus-aciklamasi.jpeg​​​​​​​ir şekilde artacağı tahmin ediliyor. Bilindiği üzeri kış ayları korona virüsün yaşaması için oldukça zemin hazırlamaktadır. Bu yüzden bulaş oldukça hızlı bir şekilde artıyor. Uzmanlar maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edildiği sürece birçok noktada oldukça avantaj sağlanacaktır. Bireylerin kendi sağlık durumlarını koruması için bu kurallara riayet edilmesi son derece önemli. Aksi takdirde istenmeyen durumların yaşanması son derece mümkün olduğu belirtiliyor.​​​​​​​

Tedbirler En Üst Düzeyde

Korona virüs sürecinin en zorlu ve çeti​​​​​​​n günlerinin önümüzdeki aylar olacağı uzmanlar tarafından belirleniyor. Alanında uzman bilim insanları korona virüs aşısına güvenilmemesi gerektiğinin, aşının insanların erişimine açılabilmesi ayları bulacağı belirtiyor. Bundan kaynaklı olarak tedbirlerin en üst düzeye gelmesi son derece mühimdir.koronaviruse-karsi-nasil-tedbirler-alinmali-pandemi-nedir-1584187358.jpg​​​​​​​

Tedbirlere olan riayet ne denli güçlü olursa bireylerin sağlıklarına tutumları o kadar güçlü olacaktır. Bundan kaynaklı olarak da uzmanlar önlemlere ne kadar sadık kalınırsa o kadar iyi olunacağını belirtiyor. Türkiye’de gün geçtikçe hızlı bir şekilde büyüyen korona virüs salgının önüne bu şekilde geçilebilir. Aksi takdirde olası tablolardan ciddi zararların alınması ve kayıp sayılarının hızlı bir şekilde artması mümkün. Türkiye’de son dönemlerde oldukça güçlü bir artış olduğunu unutmamakta fayda var.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.