17 Kasım Korona Virüs Tablosu

17 Kasım Korona Virüs Tablosu

Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla birlikte 17 Kasım korona virüs tablosunu paylaştı. Birçok kişinin merakla beklediği korona virüs tablosu hızlı bir büyümenin içerisinde devam ediyor.

 

Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla birlikte 17 Kasım korona virüs tablosunu paylaştı. Birçok kişinin merakla beklediği korona virüs tablosu hızlı bir büyümenin içerisinde devam ediyor.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugünkü güncel korona virüs tablosunu paylaştı. Tabloda gün geçtikçe büyüyen hasta sayısı, vaka sayısı ve vefat sayısı oldukça dikkat çekiyor. Her gün onlarca insan vefat ediyor ve binlerce insan enfekte oluyor. Dünyanın her bir yerinde büyük bir patlama yaşayan salgın, Türkiye’de de etkisini göstermeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden 17 Kasım Korona virüs tablosunu paylaştı. Tablo ise şu şekilde:

image-5fb406303c386.png

Paylaşılan güncel korona virüs tablosuyla birlikte durumun vehametinin daha da büyük olduğu görülüyor. Gün geçtikçe büyük bir yükseliş içerisinde olan salgın, gerekli üst düzey tedbirlere gerek duyuyor. Aksi takdirde yaşamını yitirenlerin sayısı ve enfekte sayısı gün geçtikçe büyümeye devam edecek.

Aşılardan Olumlu Gelişme

Bilindiği üzere dünyanın birçok ülkesinde potansiyel korona virüs aşısı üretimleri devam ediyor. Aşı şirketleri birbirleri içerisinde yarıştalar. Hızlı bir şekilde üretimin sağlanması son derece mühim. Aşılardan ise birçok olumlu gelişmeler gelmeye devam ediyor. 2 Türk bilim insanının başında olduğu Bioentc yeni bir korona virüs aşısının üretimine başladı. 100 kişi üzerinden yapılan testte 90 kişiyle başarılı oldu. Oldukça önemli bir gelişme olmasından kaynaklı dünyanın gözü Almanya’daki aşı şirketinde. Uzmanlar aşının önümüzdeki yıl içerisinde hazır olacağını belirtiyor.602x338-cmsv2-e92acb35-f21c-59ae-8a18-957f9e8d33a1-4523796.jpg

Aşılar üzerinden olumlu gelişen bir diğer olay ise Amerika. Moderna şirketi oldukça güçlü bir korona virüs aşısını üretti. 100 kişi üzerinde 95’inde ektili olan bu korona virüs aşısı şu ana kadar üretilen en güçlü aşılardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Milyarlarca insanın umudu olan aşılar gün geçtikçe de daha da ihtiyaç haline getiriyor. Moderna’nın aşıyı üretmesiyle birlikte oldukça olumlu gelişmeler yaşandı. Yaklaşık olarak 30 bin kişi üzerinde denenen aşı oldukça olumlu sonuçları da beraberinde getirdi. Moderna potansiyel korona virüs aşısının şirketin üretmesine rağmen tüm dünyanın ihtiyacını karşılamayacağını belirtti. Başka şirketlerinde aşı üretmesi ve bunu piyasaya sürmesi son derece önem taşıyor.

Tedbirleri En Üst Seviyede Tutun!

Korona virüs salgını hiç olmadığı kadar büyük patlamaya sebep oldu. Milyonlarca insanın hayatını elinden alan salgın, kış aylarının gelmesiyle birlikte çok daha güçlü bir noktaya erişti. Tedbirlerin en üst düzeyde olması gerektiğini belirten uzmanlar yaşayacağımız bu kışın oldukça şiddetli olacağının altını çiziyor. Tedbirleri en üst seviyede tutulması gerektiğini belirten uzmanlar gerekli kurallara riayet edilmesini istiyor. Doğru maske kullanımı, hijyen ve mesafe oldukça önemli. Bu gereklikleri yerine getirerek korona virüsten korunmak gayet mümkün. Bundan kaynaklı olarak da birçok uzman önlemlerin alınması gerektiğini hatırlatıyor. Aksi takdirde istemediğiniz sonuçları yaşamanız gayet olası.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.