13 Kasım Korona Virüs Tablosu Paylaşıldı

13 Kasım Korona Virüs Tablosu Paylaşıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 13 Kasım korona virüs tablosunu paylaştı. Bugünkü tabloda çizgiyi bozmadan hızlı bir yükselişe devam etti.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 13 Kasım korona virüs tablosunu paylaştı. Bugünkü tabloda çizgiyi bozmadan hızlı bir yükselişe devam etti.

 

Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden 13 Kasım korona virüs tablosunu paylaştı. Paylaşılan tabloya şunları ekledi; ‘’ Bugün tespit edilen yeni hasta sayısı 3.000'den fazla. Ağır hasta sayımız da kayıplarımız da artıyor’’ Fahrettin Koca’nın paylaştığı tablo ise şu şekilde:

 

5faeb50155427e04b0861ac2.jpg

 

Vaka Sayısı 3 Bini Aştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı korona virüs tablosuyla birlikte vaka sayısı 3 bini aştı. Milyonlarca insanı etkileyen korona virüs salgını etkisini kaybetmeden büyümeye devam ediyor. 13 Kasımla birlikte vaka sayısında ciddi artış gözlemlendi. Fahrettin Koca tablonun gittikçe daha kötüye gitmemesi için gerekli önlemlerin hızlı bir şekilde alınması gerektiğini belirtti. Aksi takdirde geri dönüşü olmayacak kayıpların olması gayet muhtemel bir durum.  

koronavirus-salgini-dunyada-son-durum-ne-693289-5.jpg

Tedbirler Yavaş, Yavaş Artıyor

Türkiye’de korona virüs tedbirleri gün geçtikçe çoğalmaya devam ediyor. En son 6 ilde alınan korona virüs önlemiyle birlikte 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Gün geçtikçe tedbirlerin de arttığı görülüyor. Fakat ilerleyen günlerde hangi önlemlerin alınacağı oldukça merak ediliyor.

Kış Gelmesiyle Birlikte Salgın Arttı!

Dünyanın her yerinde soğuk ayların gelmesiyle birlikte korona virüs salgının artmaya başladı. Dünyanın her yerinde yeni, yeni korona virüs rekorları kırılmaya başlandı. Günlük on binlerce vaka açıklayan ülkeler ekonomik olarak da oldukça zorluk çekmeye başladı. Kış aylarının gelmesiyle birlikte insanlar daha fazla kapalı alanlara girmeye başladı. Bu durum korona virüs için oldukça avantajlı bir zemin hazırlıyor.thumbs-b-c-ddbb797e626e3938eed7c99ad70185d1.jpg

Soğuk aylar korona virüs için oldukça önemli bir nokta zemin olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden uzmanlar bulaş hızının oldukça arttığını belirtti. Yapılması gerekenler arasında eksiksiz ve tam donanımlı olarak önlemlerin alınması gerektiğini belirtiyor. Doğru maske kullanımı, hijyen ve mesafenin korunmasıyla birlikte enfekte olmaktan korunabiliyor. Fakat tam olarak doğru bir şekilde maskenin takılmaması ve mesafenin önemsenmemesi durumunda birçok kişinin daha enfekte olması bekleniyor. Uzmanlar devletlerinde dahil olmak üzere üst düzey önlemlerin en kısa sürede alınması gerektiğini belirtiyor.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.