13 Aralık Korona Virüs Tablosu! Korona Virüs Türkiye’deki Yayılımını Arttırdı!

13 Aralık Korona Virüs Tablosu! Korona Virüs Türkiye’deki Yayılımını Arttırdı!

Sağlık Bakanlığı an itibari ile 13 Aralık korona virüs tablosunu paylaştı. Fahrettin Koca, vaka ve ölüm sayısındaki artışa dikkat çekerek gerekli tedbirlerin alınması gerektiğinin altını tekrar çizdi.

 

Sağlık Bakanlığı an itibari ile 13 Aralık korona virüs tablosunu paylaştı. Fahrettin Koca, vaka ve ölüm sayısındaki artışa dikkat çekerek gerekli tedbirlerin alınması gerektiğinin altını tekrar çizdi.

11 Mart 2020 tarihinden ilk vakanın Türkiye’de çıkmasının ardından 10 ay oldu. 10 aydır Türkiye’de 16 binden fazla resmi ölüm, 2 milyona yakın resmi vaka saptandı. Bunların yanı sıra birçok kişi yaşam standartların altında kaldı. Salgın hızlı bir şekilde bulaşmaya ve büyümeye devam ediyor. Korona virüsün getirdiği tahribatlar her geçen gün artarken gerekli tedbirlerin bir an önce herkes tarafından alınması gerektiği belirtiliyor. Sağlık Bakanlığı resmi web adresinden yapılan paylaşımla birlikte bugünkü güncel korona virüs tablosu şu şekilde:

image-5fd63df5892f4.png

13 Aralık korona virüs tablosundan da görüldüğü üzere salgın bambaşka bir boyuta doğru yol alıyor. Uzmanlar gerekli tedbirlerin alınması durumunda salgına karşı mücadelede güçlenebileceğinden söz ediyor. Bilindiği üzere alınan tedbirler salgını yok etmek üzerine kurulu olmayıp sadece bulaş hızını yavaşlatma üzerine kurulu. Bundan kaynaklı olarak aşının insanlara erişebilmesine kadar herkesin bireysel önlemlerin eksiksiz olarak alması son derece hayati önem taşıyor.

Tedbirler, Verilere Hala Yansımadı!

Korona virüs salgınından kaynaklı olarak hafta sonu tüm gün, hafta içi belirli saatler içerisinde dışarı çıkma yasağı getirilmişti. Getirilen bu yasakların ardından verilere ne zaman yansıyacağı oldukça merak ediliyor. Milyonlarca insanı etkileyen korona virüs salgını, tedbirler birlikte daha da yavaşlayacak. Uzmanlar alınan tedbirlerin hala korona virüs tablosuna yansımadığını belirtti. Önümüzdeki günlerde bu etkinin daha fazla hissedileceği, bulaş hızının azalacağı ve verilerin aşağıya doğru çekileceği düşünülüyor.

Maske, Mesafe ve Hijyen!

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edildiği sürece birisine korona virüsün bulaşma ihtimali oldukça düşünüyor. Bilindiği üzere korona virüse yakalanan kişilerin büyük bir kısmı gerekli riayetleri yerine getirmemesinden kaynaklı yakalanıyor. Her bireyin tıpkı, enfekte birisiymiş gibi hareket etmesi, mesafesini ve gerekli hijyen kurallarını korumasıyla birlikte salgından güçlenen taraf insanlık olacak. Fakat buna rağmen gerekli tedbirleri almayan birçok kişi bulunuyor. Bu kişiler sadece kendilerini değil etrafındaki herkesi riske atıyor.

Bulaş Hızında Büyük Artış!

Korona virüs salgını, kış aylarıyla birlikte daha da şiddetlenmeye başladı. Uzmanlar kış aylarının korona virüsün daha fazla yaşayabilmesi için imkan sağlandığının ve daha da rahat bir şekilde yayılım gösterdiğini belirtti. Bunların önüne geçmek için kapalı alanların sürekli olarak havalandırılması, mümkünse kapalı alanlarda maskenin hiçbir şekilde çıkartılmamasının gerekli olduğu belirtildi.

Keza tüm dünyada büyük bir artış içerisinde olan korona virüs, kış ayının getirdiği tahribatı oldukça hissettirdi. Uzmanlar bu kış aylarının çok daha yoğun olacağı ve bizleri daha zor günlerin beklediğini belirtti. Gerekli kurallara riayet edilmesi durumunda salgından hızlı bir şekilde kurtulabilmek ise gayet mümkün.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.