100 Bin Lira İhtiyaç Kredisi Veriliyor!

100 Bin Lira İhtiyaç Kredisi Veriliyor!

Türkiye’de de ekonomik olarak zorluk yaşanmasından dolayı bankalara harekete geçti. Bankaların aldığı kararlarla birlikte 100 bin lira ihtiyaç kredisi verilmeye başlanacak.

 

Korona virüs sürecinin başlamasıyla birlikte dünyanın her yerinde ekonomik olarak zorluklar yaşanmaya başladı. Yüz milyonlarca insan ekonomik olarak sorun yaşamasından kaynaklı birçok önlem alınmaya başlandı. Türkiye’de de ekonomik olarak zorluk yaşanmasından dolayı bankalara harekete geçti. Bankaların aldığı kararlarla birlikte 100 bin lira ihtiyaç kredisi verilmeye başlanacak.

 

Korona virüs salgını dünyanın her ülkesini etkilemeye devam ediyor. Etkilenen ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor. Türkiye’de gün geçtikçe kötüye giden bu salgından kaynaklı olarak ekonomik önlemler alınmaya devam ediyor. Son olarak bankaların aldığı önemli kararlarla birlikte 100 bin liralık ihtiyaç kredisi verilmeye başlanacak. Bu kredilerin gereklikleri ve kriterleri ise duruma ve koşula göre değişecek.

Onlarca bankanın yer aldığı bu hizmet sayesinde korona virüs sürecinde ekonomik olarak zorlanan bireylere destek olunacak. Sadece ev ekonomisiyle kalınmayacak olup, işyerlerinin gerekli ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olacak. Bilindiği üzere korona virüs süreciyle birlikte işyerlerinin büyük ekonomik sorunları baş göstermeye başlamıştı. Milyonlarca insan birçok noktada zarar görmüştü. İşyerlerinin kapanması veya küçülmeye gitmesinden kaynaklı olarak çeşitli önlemler alındı. Alınan bu önlemlerden bazıları da 100 bin liralık ihtiyaç kredisi oldu. İşyeri sahipleri için özel kampyanların bulunduğunu hatırlatmakta fayda var. Milyonlarca insanın ihtiyacını giderecek bu organizasyon oldukça olumlu tepkilerin alınmasına vesile oldu.547159.jpg

Hangi Bankalar İhtiyaç Kredisi Veriyor?

İhtiyaç kredisini almak isteyen bireylerin büyük bir çoğunluğu hangi bankaların bu krediyi verip, vermediğini merak ediyor. İlk olarak günümüzdeki hemen hemen tüm bankalar ihtiyaç kredisi vermektedir. Fakat bilinmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken önemli bir detay ise bankaların sağladığı ihtiyaç kredisinin gereklikleri ve kriterlerinin farklı olmasıdır. Birçok noktada ortak kriterlere sahip olsalar da belirli durumlarda kredinin gereklikleri düşmektedir. Her bankanın farklı kriterlere sahip olmasından kaynaklı olarak birçok bankaya başvuru sağlamakta fayda var.  Bu sayede herhangi bir banka krediyi vermezse diğer banka verecektir. Genel olarak ihtiyaç kredisi veren bankalar şu şekildedir:

  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • İş Bankası
  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Şeker Bank
  • Kuveyt Türk
  • HSBC

Genel olarak yukarıdaki bankalar farklı kriterler üzerinden kredi imkanı sağlamaktadır. Sizler herhangi birisine veya birilerini başvuru sağlayabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde giderebilirsiniz.

Nasıl Başvurulur?

İhtiyaç kredisine başvurmak için ilk olarak herhangi bir bankanın mobil bankacılık hizmetleri üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. Bu başvuru sizlerin birkaç dakikasını alacaktır. Bunların yanı sıra direk bankanın şubesine gidebilir ve başvuru sağlayabilirsiniz. Bu iki seçenekten herhangi birisini gerçekleştirerek başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca hangi bankaya başvuru sağlıyor olmanızın da önemini unutmamakta fayda var. Bu yüzden elinizden geldiği kadar farklı seçeneklerde bankalara ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu sayede kredi alma ihtimalinizi çoğalacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.